Angle down Atgal

K. Mažeika Aplinkos apsaugos departamento direktoriui liepė susitvarkyti iki vasario pabaigos

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, trečiadienio rytą susitikęs su Aplinkos apsaugos departamento (AAD) direktoriumi Vaidu Laukiu, teigė, kad jis iki kovo 1 d. turės pateikti konkrečius darbus, kurie padaryti keičiant aplinkosaugos sistemą.

„AAD vadovas turi pasitikėjimo avansą iki kovo 1 d. pateikti konkrečius darbus ir atlikti žingsnius, kurie tą pasitikėjimą ugdytų, sistema keistųsi. Tai, kas yra padaryta, kad visi darbuotojai, bent kažkiek įtariami vienoje ar kitoje byloje, yra nušalinti nuo pareigų, tai yra pirmas mažas žingsnis. Džiugu, kad nuo kitos savaitės sistemoje nedirbs vienas žmonių, kuris įtariamas ir „MG Baltic“ bylose (Andrius Kairys – ELTA), taip pat vadovavo ilgą laiką ir Klaipėdos Aplinkos apsaugos departamentui“, – trečiadienį sakė aplinkos ministras.

Ministro teigimu, aplinkosaugos sistemoje turi būti įdarbinti kompetentingi specialistai.

„Kas svarbu, iki kovo 1 d. turi būti atneštas konkretus veiksmų planas įgyvendinant audito rekomendacijas, kuris buvo atliktas, taip pat projektas, kaip įtraukti visuomenę, t. y. neetatinių inspektorių įtraukimas, nes šiandien jų skaičius yra apverktinas, vos keletas per Lietuvą, taip pat turime 70 laisvų etatų sistemoje, tai turi būti atrinkti, įdarbinti kompetentingi, jauni specialistai, kurie tą sistemą keistų iš vidaus“, – sakė K. Mažeika.

V. Laukio teigimu, kai kurie aplinkos apsaugos pareigūnai yra nušalinti nuo pareigų.

„Jeigu paaiškės, kad pareigūnai neatlieka pareigų, tai mes įvykdysime atitinkamas priemones, tam turime Prevencijos korupcijos padalinį. (...) Tai pristačiau ir ministrui. Papasakojau apie planus, kad yra vykdomos ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) rekomendacijos, turime ministerijai (Aplinkos – ELTA) pateikę konkrečias išvadas, priemonių planą. (...) Patys savo iniciatyva darome naują priemonę – darbuotojų krūvių vertinimą, kad darbuotojai būtų vienodžiau apkrauti.

Yra priimti atitinkami sprendimai ir kai kurie pareigūnai yra arba nušalinti nuo pareigų, arba priimti kiti sprendimai laikinai nevykdyti tam tikrų pareigų“, – po susitikimo sakė V. Laukys.

Pasak jo, aplinkos ministras norėtų matyti skaidresnę aplinkos apsaugos sistemą.

„Buvo išsakytas ministro matymas, kad turime efektyvinti kontrolę, su pareigūnais taikytis, kad jie veiktų skaidriau, maksimaliai būtų įgyvendintos kontrolės priemonės“, – teigė AAD vadovas.

„Per metus apie 7 tūkst. yra planinių patikrinimų, panašus skaičius yra neplaninių. (...) Planinių patikrinimų, turint daugiau žmonių, būtų galima padaryti daugiau“, – pridūrė V. Laukys.

ELTA primena, kad Lietuvos teisėsauga po atliktos operacijos praėjusią savaitę paviešino nustačiusi, kad įmonei „Grigeo Klaipėda“ priklausančiame gamybiniame objekte susidarančios nuotekos nepatenka į valymo įrenginius, o išteka beveik nevalytos tiesiai į nuotekų vamzdžius, kuriais pasiekia Kuršių marias. Skelbiama, kad aplinkai padaryta žala galėjo siekti ne vieną milijoną eurų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite