Angle down Atgal

K. Mažeika apie incidentą „Achemoje“: šlubavo gyventojų informavimas, kviečiame vadovus pasiaiškinti

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sako, kad kitą savaitę „Achemos“ vadovai bus kviečiami pasiaiškinti dėl įvykio trečiadienį.

„Kitą savaitę kviečiame vadovus paaiškinti, nes ypatingai kelia nerimą tokios įmonės, kurioje dirbama su pakankamai agresyviais cheminiais elementais, juolab prieš 30 metų toks gaisras buvo labai rimtas. Vakar mūsų Aplinkos apsaugos departamento (AAD) specialistai nuvyko paimti mėginių, įvertinti situacijos gaisravietėje“, – susitikime su Liberalų frakcija sakė K. Mažeika.

Anot jo, labiausiai šlubavo gyventojų informavimas bei keliamas chaosas.

„Ką pastebėjau ir supratau, gyventojų informavimas šioje vietoje visiškai šlubavo, ir apie tai daugiausiai kalbėsime. Reikės kažkokias rekomendacijas teikti ar teisės aktus pažiūrėti, kaip tokiais atvejais turėtų būti informuojama, kad žmonės bent jau žinotų, kas vyksta jų pašonėje, nes kitu atveju tuščia erdvė užpildoma įvairiausiais pranešimais, gąsdinimais, žmonių turbūt ir keliamas chaosas, kuris jokios naudos neduoda“, – teigė aplinkos ministras.

Kaip ELTA jau rašė, trečiadienį, apie 10.55 val., dėl techninių priežasčių buvo sustabdytas „Achema“ gamybinis įrengimas, o į įvykio vietą atvykę AAD Kauno valdybos Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė, kad gamykloje įvyko nenumatytas teršalų išmetimas į aplinkos orą.

Aplinkos ministerija praneša, kad pagrindiniai išsiskyrę teršalai – azoto oksidai.

Kaip informavo AAD, teršalai, pirminiais duomenimis, išmesti per gamybinėje įrangoje įrengtus apsauginius vožtuvus, kurie suveikė, sutrikus technologiniam procesui. Paaiškėjus, kad šie taršos šaltiniai nėra įtraukti į įmonės turimą Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimą, bus vertinama aplinkai padaryta žala. Taip pat bus nustatinėjamas išmestų teršalų kiekis. Dėl įvykio AAD pradės tyrimą.

Šiuo metu žinoma, kad išmestų teršalų šleifas buvo tarp Laibiškių ir Pagelažių gyvenviečių, kur nėra gausiai gyvenamų teritorijų.

Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, iki 13 val. automatinė oro kokybės matavimo stotis, esanti Jonavoje, teršalų koncentracijos viršijimo aplinkos ore nėra užfiksavusi.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite