K. Brazauskienės sūnui – naujos bėdos dėl mokesčių

Vilnius
Advokatas Gintaras Černiauskas ir Ernestas Butrimas ©Dominykas Griežė
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Prezidento Algirdo Brazausko našlės Kristinos Brazauskienės sūnus, verslininkas Ernestas Butrimas vėl turi bėdų, susijusių su mokesčiais, – vyrui tenka aiškintis teisme dėl galimo trukdymo mokesčių administratoriui. Prieš kelerius metus E. Butrimui jau buvo iškelta baudžiamoji byla dėl apgaulingos apskaitos ir galimo mokesčių slėpimo.

Šiuo metu teismų sistemoje nagrinėjama administracinio nusižengimo byla, kurioje E. Butrimui tenka aiškintis dėl galimo trukdymo mokesčių administratoriui. Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vyriausioji specialistė 2019 m. birželį surašytame administracinio nusižengimo protokole nurodė, jog bendrovės „Imperiva“ (buvęs „Draugystės viešbutis“) generalinis direktorius E. Butrimas, būdamas atsakingas už bendrovės veiklos organizavimą, vilkino mokestinio tyrimo procesą ir trukdė mokesčių administratoriui tinkamai atlikti savo pareigas, taip pat pažeidė Buhalterinės apskaitos įstatymo nuostatas.

Vilniaus miesto apylinkės teismas 2019 m. lapkričio 28 d. buvo konstatavęs, jog E. Butrimas nepadarė VMI nustatytų administracinių nusižengimų, tačiau Vilniaus apygardos teismo teisėja Vitalija Norkūnaitė, išnagrinėjusi VMI skundą, pirmadienį priėmė sprendimą bylą grąžinti iš naujo nagrinėti pirmosios instancijos teismui. Anot teisėjos, žemesnės instancijos teismas netinkamai išnagrinėjo šią bylą ir nepagrįstai E. Butrimą pripažino nedarius administracinių nusižengimų.

Tiesa, griežtos sankcijos verslininkui negresia – VMI skundu prašė E. Butrimui skirti vos 500 eurų baudą.

K. Brazauskienės sūnus prieš kelerius metus pateko į visuomenės ir žiniasklaidos akiratį, paaiškėjus, jog verslininkas nuslėpė pelną ir išvengė mokesčių. Vėliau teismui buvo perduota baudžiamoji byla, kurioje buvo E. Butrimas kaltinamas finansiniais nusikaltimais: apgaulingu apskaitos tvarkymu ir neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimu.

Kaltinimai E. Butrimui buvo pateikti dėl JAV vykdytų nekilnojamojo turto (NT) operacijų. Nustatyta, kad jo vadovaujamas „Draugystės“ viešbutis 2010 m. ir 2013 m. JAV pirko du NT objektus, o 2016 m. pardavė juos gerokai didesne kaina. Gautas pelnas siekė apie 200 tūkst. eurų. FNTT duomenimis, šios pirkimo ir pardavimo operacijos, nors atliktos „Draugystės“ vardu, į viešbučio apskaitą nebuvo įtrauktos, taigi pelnas nuslėptas, taip pat išvengta pareigos sumokėti apie 40 tūkst. eurų pelno mokesčio.

Pasak E. Butrimo, NT objektus JAV „Draugystės“ viešbutis pirko iš jo pinigų ir buvo įsipareigojęs parduoti šiuos objektus jam už tokią sumą, už kokią ir pirko, – viešbutis nebūtų nei pasipelnęs, nei praradęs pinigų dėl šių pirkimų.

Anot E. Butrimo, taip elgtasi todėl, kad to meto sąlygos diktavo, jog NT JAV turėjo būti perkamas ne per fizinius, bet per juridinius asmenis, taip vykdyta pinigų plovimo prevencija.

Pasak E. Butrimo, kaltinimai jam pareikšti ne esant realiam pagrindui, bet dėl mamos – dėl šios turimos Brazauskienės pavardės, taip pat ir dėl Al. Brazausko populiarumo.

Tačiau 2019 m. rugsėjį Vilniaus miesto apylinkės teismas konstatavo, jog E. Butrimui pareikšti kaltinimai pasitvirtino, verslininkui buvo skirta 9415 eurų bauda.

Alfa.lt