Angle down Atgal

Jūsų katė dėžėje? Ji, ko gero, malšina stresą

Visi kačių mylėtojai ir augintojai žino, kad įvairios dėžės ir net mažiausios dėžutės kates traukia it magnetai. Šiems gyvūnams nėra problemų įsitaisyti, regis, visai nepatogiose, joms gerokai per ankštose dėžėse. Tai kodėl katės taip puola į jas, vos pamačiusios?

Ar tai būtų skalbinių krepšys, ar šių mielų padarėlių mėgstama kartoninė dėžė – niekaip nepavyksta atsispirti norui įlipti į jas ir pritūpti ar įsisprausti… Nors šeimininkus kartais erzina, kad augintinis vietoj specialiai jam nupirktos lovos pasirenka miegą paprastoje dėžėje, mokslininkai tam turi paaiškinimą.

Buvo iškelta teorija, kad katės, įsilipdamos į dėžes, mažina stresą. Utrechto universiteto mokslininkai nusprendė teoriją pagrįsti tyrimu. Atsakymai nenustebins – gulėjimas dėžėse mažina jų streso lygį. Tyrimas atliktas vienoje prieglaudoje, kur buvo 19 kačių, iš kurių 10 kartų turėjo savo dėžes.

Cin­zia­ma­ria nuo­tr.
Cin­zia­ma­ria nuo­tr.

Paaiškėjo, kad gyvūnai, turėję kokias nors dėžes šalia, jautė mažesnę įtampą nei tie, kurie jų neturėjo. Tiesa, po kelių savaičių visų kačių streso lygis jau tapo vienodas, jos visos apsiprato aplinkoje. Mokslininkai padarė išvadą, kad slapstymasis dėžėse leidžia katėms kovoti su streso faktoriais pirmosiomis dienomis ar savaitėmis naujoje aplinkoje.

Tačiau kokios priežastys lemia, kad dėžes renkasi ir naminės katės, mokslininkai aiškinsis tolimesniame tyrimų etape.

Parengta pagal Boredpanda.com

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite