Justina Keliuotytė. J. Kačerausko nuotr.
Angle down Atgal

Justina savo piešinių parodą skyrė Sausio 13-ajai

01 13. Penktokei Justinai Keliuotytei šis skaičius labai daug reiškia. Nesvarbu, kad vienuolikmetė nebuvo įvykių liudininkė. Knyga apie siaubingus įvykius „ne pagal amžių“ jai į rankas pateko tada, kai mokyklos nė nelankė. Tuomet nieko nesuprato. O vėliau, kai močiutė papasakojo apie nakties įvykius, Justina pradėjo piešti. Rytoj Bajorų kultūros centre Sausio 13-osios svarbiai datai skirtame renginyje bus pristatyta pirmoji Justinos piešinių paroda. Jos darbai – skirti Lietuvai ir mergaitė neslepia – ji yra patriotė...

Neeilinis vaikas

„Apie Sausio 13-osios dieną žinau nedaug. Ta naktis buvo siaubinga. Penkiolika žuvusiųjų ir šimtas šešiasdešimt keturi sužeisti“, – sako Juozo Tūbelio progimnazijos mokinė ir priduria tik labiau besidomintiems žinomų istorinių faktų. Mokytojai sako, kad ji – „neeilinis vaikas“. „Ji lankė Choreografijos mokyklą, mokosi muzikos, bet kai pamačiau, kaip ji piešia, mamai sakau, kur spės, kur nespės, bet dailės pamokas privalo lankyti“, – pasakoja Justinos muzikos mokytoja, Rudolfo Lymano muzikos mokyklos pedagogė Laima Bieliūnienė.

Mokytoja atvira – istorikas, pamatęs jos piešinį, kur pusė merginos atvaizduota lyg Sovietų Sąjunga, kita pusė – kaip nepriklausoma Lietuva, nepatikėjo, kad taip mąsto ir mato penktokė. Pati jaunoji dailininkė sako, kad piešinys gimė iš filmo apie šalis, pavaizduotas žmonėmis ir ten perteiktą visų šalių istoriją.

Kūriniuose – lietuvaitės variacijos

Kai buvo maža, Justinai į rankas pateko knyga apie Sausio 13-osios įvykius, o dabar ji piešia tai, ką yra skaičiusi ir girdėjusi.

O kas tuose piešiniuose? Parodai jų nupiešusi beveik dvidešimt, kai kuriuos inspiravo Jazzu daina „Rudens naktis sustojo“, kai kuriuos – artimųjų pasakojimai, dar mažos pamatytos nuotraukos, filmai. Piešiniuose perteiktos įvairiausios „lietuvaitės mergaitės“ variacijos. „Kaip mergaitė pavaizduota Lietuva – gėlėmis apaugusi. Daug daug rankų aplink mergaitę. Ji verkianti. Kabanti ant virvelių, kurios pjauna, o tos virvės kaip marionetės“, – svarsto penktokė, kalbėdama apie laisvę.

Jos piešiniuose – įvairiausi ženklai, perlūžęs pagalys, korta, rožė, drugeliai, medžio šakos… Visa tai perteikia mergaitės rūpestį dėl savo šalies laisvės ir to, ką dėl tos laisvės teko patirti.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite