Angle down Atgal

Jūros šventės metu pagerbti jūrinės ir uosto bendruomenės atstovai

Smiltynėje, prie „Albatroso“ paminklo, tradiciškai prisiminti ir pagerbti jūrininkai, kuriuos priglaudė jūra. Šiame Jūros šventės renginyje taip pat pagerbti labiausiai nusipelnę jūrinės ir uosto bendruomenės atstovai – jiems įteikti garbingi apdovanojimai, informuoja Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.

„Čia, prie „Albatroso“ paminklo, ateiname pagerbti jūrininkus. Išreikšti padėką ir pagarbą Lietuvos jūrininkams, mums jūrą atvėrusiems. Jūrinė bendruomenė – tai Klaipėdos – istorinio Lietuvos uosto – dvasia ir širdis. Mums visiems labai svarbūs Jūsų darbai ir žodžiai, Jūsų vertybės ir patirtys“, – tokiais žodžiais pradėtas renginys.

Jūrinę bendruomenę sveikino Susisiekimo ministerijos, Klaipėdos miesto, Uosto direkcijos vadovai.

Šventės metu, kaip teigiama Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos pranešime, įteikti garbingi apdovanojimai. Jūrų kapitono Liudviko Stulpino medaliu už nepriekaištingą ilgametį darbą plėtojant Klaipėdos valstybinį jūrų uostą, jūrų krovos, uosto konkurencingumo didinimą, pažangių technologijų ir gamybos metodų įdiegimą, Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, vardo garsinimą pasaulyje apdovanotas Vidmantas Dambrauskas, Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos prezidentas ir UAB Birių krovinių terminalas generalinis direktorius.

Taip pat garbingas Liudviko Stulpino medalis įteiktas kapitonui, Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkas Petrui Bekėžai už ilgametį ir nepriekaištingą darbą puoselėjant Lietuvos jūrų ir vidaus vandenų laivynus, Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, vardo garsinimą pasaulyje.

L. Stulpino apdovanojimas skiriamas už ypatingus nuopelnus Lietuvos vandens transportui ir jūrų pramonei. Medalio steigėja – Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija. L. Stulpino vardo apdovanojimo medalio komplektą sukūrė ir pagamino Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Medalis ir miniatiūra pagaminti iš aukso, sidabro ir juvelyrinio stiklo emalio.

Lietuvos Respublikos jūrų transporto darbuotojo garbės ženklu apdovanoti asociacijos „Jūros veteranai“ pirmininkas Vytautas Petrulis ir UAB „Klaipėdos laivų remontas“ generalinis direktorius Alvydas Butkus.

Ministro pirmininko padėkos raštai įteikti Sergejui Piavinui, AB „DFDS Seaways“ laivų elektromechanikui, ir Linui Adomauskui, UAB „Limarko“ jūrų agentūros Ekspedijavimo skyriaus vadovui.

Susisiekimo ministro padėkos raštais apdovanoti UAB „Gridinsenta“ direktorius Genadijus Šamovas, Uosto direkcijos laivo „Gelmė“ kapitonas Vytautas Dačkus, AB Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos laivų mechanikas Vytautas Prišmontas.

Susisiekimo ministro padėkos raštu ir Uosto direkcijos darbuotojo garbės ženklu už nuoseklų ir kryptingą darbą, nuopelnus stiprinant Klaipėdos valstybinio jūrų uosto įvaizdį, didinant uosto konkurencingumą, Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, vardo garsinimą pasaulyje apdovanotas Klaipėdos uosto kapitonas Adomas Alekna.

Pauliaus Lindenau medaliai, kuriuos įsteigė Lietuvos laivų statytojų ir remontininkų asociacija, įteikti Povilui Jasukaičiui (UAB Klaipėdos laivų remontas) ir Vladimirui Bugaevui (UAB „Garant group“).

Taip pat labiausiai nusipelniusiems jūrininkams įteikti Lietuvos jūrininkų sąjungos ir asociacijos „Jūros veteranai“ įsteigti Jūros veteranų ženklai.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite