Angle down Atgal

Jūroje minų ieškojusius karius stebino ne sprogmenys

Ketvirtadienį baigėsi Baltijos jūroje, Latvijos ir Lietuvos teritorinėje jūroje ir išskirtinėse ekonominėse zonose vykusi minų paieškos ir nukenksminimo operacija „Atvira dvasia 2019“. Rasti ir sunaikinti 8 sprogmenys.

Kariai atskleidė, kad juos stebino ne tik jūros dugne rasti sprogmenys, bet ir kiti radiniai. Lietuvos karinių jūrų pajėgų (KJP) atstovas spaudai komandoras leitenantas Ramūnas Kažerskas pasakojo, kad operacija vyko be didelių nesklandumų, oro sąlygos buvo palankios, tačiau vienas dalykas stebino.

„Buvo rasta šaldytuvų, skalbimo mašinų, padangų. Stebina, kaip jūroje tokie dalykai galėjo atsirasti. Panašu, kad yra daug ne itin garbingų žmonių„, - kalbėjo jis.

Operacija prasidėjo gegužės 6 dieną. Joje dalyvavo 12 užsienio ir 2 Lietuvos laivai. Vieną miną surado ir sunaikino Lietuvos karo laivas „Kuršis“.

„Mes žinome, kad Baltijos jūra per Antrąjį pasaulinį karą buvo itin intensyviai minuojama tiek Rusijos, tiek Vokietijos kariuomenių. Tuose rajonuose, kuriuose šiuo metu ieškoma sprogmenų, buvo minų laukai“, - komentavo R. Kažerskas.

Operacijos „Atvira dvasia“ Baltijos šalių vandenyse rotacijos principu vykdomos kasmet nuo 1997 metų. Lietuva, Latvija ir Estija kartu su tarptautiniais partneriais siekia išvalyti iš joms priklausančio Baltijos jūros dugno Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų ir pokario laikotarpiu likusias jūrines minas ir kitus sprogmenis.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite