Angle down Atgal

Jūrininkų apsilankymą primins rausvažiedė magnolija

Utenos miesto 758-ajame gimtadienyje tarp svečių buvo galima išvysti ir Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų patrulinio laivo „Sėlis" (P15) delegaciją. Nebe pirmą kartą miesto šventėje dalyvavusi karinio laivo įgula Utenos kultūros centre surengė pristatymą „Lietuva – jūrinė valstybė", atsakė į dominusius susirinkusių uteniškių klausimus.

Laivo „Sėlis" vadas kpt. lt. Justinas Žukauskas, pradėjęs pristatymą nuo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų, kai mūsų valstybės siena buvo nuo Baltijos iki Juodosios jūros, pateikė daug įdomių faktų apie jūrinės valstybės formavimąsi, papasakojo apie Klaipėdos jūrų uostą, jo reikšmę šalies ekonomikai, Karinių jūrų pajėgų sudėtį, patruliavimą jūroje, vykdomas paieškos ir gelbėjimo operacijas.

Po renginio keturių jūrininkų delegacija Utenos miesto sode pasodino rausvažiedę magnoliją. Prie magnolijos bus įtvirtinta lentelė su užrašu „Krikšto miestui Utenai. „Jūrinės valstybės labui". „Sėlio" vadas J. Žukauskas prasitarė, kad magnolija nebus paskutinis jų pasodintas medis Utenoje. Miesto sode ateityje galbūt sužaliuos daugiau laivo įgulos pasodintų magnolijų.

Patrulinio laivo įgulą su Utena sieja sena draugystė. 2017 metų sausio 11 dieną patrulinis laivas P15 buvo pakrikštytas ,,Sėlio" vardu, jo krikšto mama tapo Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansamblio „Vieversa" vadovė Roberta Macelienė, o krikšto miestu – Lietuvos ežerų kraštu praminta Utena.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite