Angle down Atgal

Jūrės miestelis atšventė bendruomenės jubiliejų

Jūrės miestelyje (Kazlų Rūdos sav.) praėjusį šeštadienį buvo neįprastai gyva ir judru. Tądien Jūrė šventė miestelio bendruomenės jubiliejinį – 15 metų – gimtadienį.

Jau nuo pietų miestelio aikštyne, kuris, beje, buvo įrengtas bendruomenės iniciatyva, prasidėjo sporto varžybos. Varžėsi tinklinio 2x2 komandos ir taikliausi krepšinio baudų metikai, vyko 3x3 krepšinio rungtynės ir smiginio varžybos. Dėl šventinio turnyro nugalėtojų titulo kovėsi ne tik Jūrės miestelio, bet ir Kazlų Rūdos, Kvietiškio, Plutiškių, taip pat Veiverių (Prienų r. sav.) sportininkai. Juos palaikė gausus vietos ir atvykusių sirgalių būrys.

Pavakare, 17 val., Jūrės Dievo Gailestingumo koplyčioje prasidėjo Šv. Mišios už miestelio gyventojus ir bendruomenę. Jas aukojo Kazlų Rūdos Švč. Jėzaus Širdies Parapijos klebonas Renaldas Janušauskas. Mišiose giedojo Jūrėje gyvenanti kultūros darbuotoja, o dabar Kazlų Rūdos savivaldybės mero Manto Varaškos patarėja Virginija Mitrikevičienė.

Po Mišių Kauno šiuolaikinio šokio ir šokio teatro „Mode“, vadovaujamo Deimantės Ūsienės, grupė „Demo kids“ koplyčioje atliko šokį „Angelai“. O iš koplyčios išeinančius Mišių dalyvius su muzika pasitiko Kazlų Rūdos kultūros centro pučiamųjų orkestras.

Nusifotografavę prie koplyčios bendrai nuotraukai Jūrės miestelio gyventojai ir svečiai, lydimi smagiai grojusių orkestrantų, patraukė į miestelio aikštę. Ten jau buvo įsikūrę prekeiviai, šventės dalyviams kvapnų šiupinį virė klubo „Girinis“ medžiotojai. Be to, bendruomenininkai į jubiliejinį bendruomenės renginį susirinkusiuosius kvietė įsigyti medyje išgraviruotą Jūrės miestelio herbą ir savo auka paremti naujausią bendruomenės idėją sutvarkyti Jūrės tvenkinio aplinką. Miestelio herbą, bendruomenei aukodami nuo 5 iki 20 eurų, šventės dalyviai pirko noriai.

„Miestelio herbas ir auka už jį irgi yra bendruomeniškumo simbolis, nes bendruomenė įdėjo daug pastangų, kad Jūrė turėtų savo herbą, – šventėje pasakojo neseniai bendruomenės pirmininke išrinkta Žaneta Štreimikytė-Mockeliūnė. – Tie žmonės, kurie remia bendruomenę ir jos idėjas, mielai įsigyja miestelio herbą ir juo puošia savo namus.“

Šventės atidarymas prasidėjo sporto rungčių nugalėtojų apdovanojimu. Jiems buvo įteiktos šventę parėmusio aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos dovanotos taurės, o Jūrės tinklinio komandai „Labanakt“ bendruomenės pirmininkė Ž. Štreimikytė-Mockeliūnė padovanojo miestelio jaunimo trokštamą kamuolį.

Kalbėdama apie miestelio bendruomenės 15 metų veiklą pirmininkė minėjo, jog prieš šventę miestelyje ieškojo žmogaus, kuriam šiemet, kaip ir bendruomenei, sukanka 15 metų. „Gaila, tokio žmogaus nepavyko rasti, – sakė Žaneta. – Mes norėjome jį apdovanoti, nes tai gyvenimo metai, kaip pereinama į suaugusių pasaulį. Taip ir mes bendruomenė, minėdami 15 metų jubiliejų, tarsi pereiname į kokybiškai kitą veiklos etapą. Šiuo metu didžiausia aktualija – įsirengti prie tvenkinio paplūdimį, kad visi turėtume kur atsigaivinti ir maloniai praleisti laisvalaikį. Ta intencija šventės metu platiname miestelio herbą ir dėkojame visiems, kurie jį įsigydami paremiame tvenkinio aplinkos tvarkymo projektą.“

Padėkojusi šventę parėmusiai Kazlų Rūdos savivaldybei, medžiotojų klubui „Girinis“ ir visiems kitiems rėmėjams, kuriems padėką išsakė Jūrės miestelio „Facebooko“ paskyroje, Ž. Štreimikytė-Mockeliūnė padėkos raštu apdovanojo bendruomenės steigimo iniciatorę ir pirmąją pirmininkę, Jūrės kultūros namų vadovę Vitaliją Raulynaitienę. Padėkos raštas buvo įteiktas ir kelerius metus bendruomenei vadovavusiai Janinai Draugelienei. Įteikti padėkos raštus ir padėkoti už jų savanorišką triūsą bendruomenės labui norėta ir kitiems buvusiems pirmininkams – Arūnui Deltuvai ir Birutei Stanaitienei. Deja, jie, kaip ir padėti bendruomenei niekada neatsisakantis Jūrės girininkijos girininkas Kostas Silickas, šventėje nedalyvavo ir padėkos raštai jiems bus perduoti vėliau. Be to, padėkos raštu buvo apdovanota ir aktyvi miestelio jaunimo ir bendruomenės valdybos narė Žydrūnė Vyšniauskaitė.

„Noriu apdovanoti dar vieną žmogų, kuris niekada nebuvo bendruomenės pirmininku, nors mes ir norėjome jį rinkti, – sakė Ž. Štreimikytė-Mockeliūnė. – Tas žmogus sakė, galite manęs nerinkti, nes aš vis tiek dirbsiu Jūrės miestelio ir bendruomenės labui. Tai – mūsų gerbiamas profesorius Juozas Banionis. Jis iš tiesų yra labai daug nuveikęs mūsų miestelio labui ir parašęs bei išleidęs knygą apie Jūrės istoriją.“

Susirinkusius šventės dalyvius pasveikino ir Kazlų Rūdos meras M. Varaška. Jis pasidžiaugė, kad pirmininkė ir bendruomenė yra labai aktyvūs ir bendruomenei padovanojo medelį ir Mocevičiaus firmos „Ginalas“ čekį.

Mero patarėja V. Mitrikevičienė pasidžiaugė, kad tas miestelis, kuriame ji gimė, augo ir gyvena, surengė tokią gražią šventę. O profesorius J. Banionis priminė, kad Lietuvos valstybės 100-metį Jūrė minėjo jau atšventusi 100 metų miestelio jubiliejų. Profesorius taip pat priminė, kaip miestelio bendruomenė kovojo, kad Jūrėje išliktų geležinkelio stotis, kaip 80 metų laukė ir dėjo pastangas, kad Jūrė turėtų savo bažnytėlę, o baigdamas pasisakymą bendruomenės pirmininkei padovanojo savo knygą.

Į šventę buvo atvykęs ir miestelio žmones pasveikino aplinkos ministras Kęstutis Mažeika. Dalyvavo ir Kazlų Rūdos savivaldybės mero pavaduotojas Marius Žitkus su žmona ir dukrele.

Šventinį koncertą pradėjo Kazlų Rūdos kultūros centro pučiamųjų orkestras ir solistė Gintarė Fedaravičienė. Įspūdingą ir įsimintiną šventinę programą susirinkusiems padovanojo ir šiuolaikinio šokio ir šokio teatro „Mode“ grupių „Demo kids“ ir „Mode“ šokėjos. Beje, grupėje „Demo kids“ šoka ir viena Jūrės miestelio gyventoja – bendruomenės pirmininkės Ž. Štreimikytės-Mockeliūnės dukra Elzbieta. E. Mockeliūnaitė mokosi Kaune ir jau dveji metai lanko šio kolektyvo šokių repeticijas. Neseniai, gegužės mėnesį, Elzbieta su kitomis šios grupės šokėjomis Kroatijoje, Puloje, vykusiame pasaulio šiuolaikinių šokių čempionate laisvojo šokio „mini“ kategorijoje už šokį „Preslis“ („Presley“) į Lietuvą parvežė čempionato auksą ir taures.

Po to koncertavo grupė AGE ir Kazlų Rūdos kultūros centro kapela „Rudnia“. Po koncerto prasidėjo diskoteka. Renginys baigėsi ugnies šou „Hefaistas“.

Ričardo Pasiliausko nuotraukos

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite