Angle down Atgal

Jurbarko r. savivaldybę palieka Švietimo, kultūros ir sporto vedėja Jolita Jablonskienė

Vakar buvo paskutinė Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Jolitos Jablonskienės darbo diena Jurbarko r. savivaldybėje. Kaip ir jos pirmtakas Antanas Gvildys, ji savo tarnystę švietimo vadovo kėdėje baigia atlikinėdama maloniausią savo darbo dalį – skaičiuodama abiturientų pasiekimų šimtukus.

Jurbarko savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pareigų J. Jablonskienė atsisako savo noru, sulaukusi jai palankesnio pasiūlymo dirbti Birštono savivaldybėje, analogiškose pareigose.

Vieša paslaptis, kad vedėjos ir Jurbarko politikų ietys neretai susikryžiuodavo sprendžiant aktualius švietimo klausimus ar rikiuojant švietimo tinklo pertvarkos prioritetus. Pasikliaudama faktais, skaičiais ir statistika, J. Jablonskienė vadovaudavosi Švietimo ministerijos nustatytomis gairėmis, kurios ne visada sutapdavo su politiniais sprendimais. Trūko komandinio darbo – politikų ir švietimiečių žiūrėjimo viena kryptimi. Tarybos posėdžių ir komitetų metu karštos diskusijos perraugdavo ir į konkrečiai į asmenį nukreiptą kritiką, pabrėžiant, kad vedėja prastai atlieka savo darbą. Tam tikru laikotarpiu buvo pašlijęs mikroklimatas ir pačiame Švietimo, kultūros ir sporto skyriuje. Šios prielaidos galimai lėmė vedėjos apsisprendimą priimti darbo pasiūlymą iš Birštono savivaldybės. „Gavau ir kitą pasiūlymą – dirbti Švietimo ir mokslo ministerijoje. Žinau, kad esu geras ir vertinamas specialistas, ir man patinka tas darbas, kurį dirbu.  Išmanau savo sritį, todėl renkuosi lygiai tokias pačias pareigas, kokias turėjau čia“, – šypsosi atsisveikindama skyriaus vedėja.    

Jolita Jablonskienė ne jurbarkietė. Į Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pareigas 2018 metais ją pasiūlė Valstybės tarnybos departamentas iš valstybės tarnautojų rezervo. Pokalbis su pasiūlyta pretendente dėl Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pareigų Jurbarko rajono savivaldybėje lygiai prieš trejus metus. Kaip pamena J. Jablonskienė, politikai ilgai ir kantriai ją egzaminavo,  kol nusprendė, kad ji šioms pareigoms yra tinkama. Į pareigas ji paskirta gavus atitinkamų institucijų patvirtinimą dėl jos nepriekaištingos reputacijos.

Jolita Jablonskienė vienuolika metų dirbo Kauno apskrities viršininko administracijos Socialinių reikalų, švietimo ir kultūros departamento Švietimo skyriaus vedėjo pareigose, o pastaruosius penkerius metus prieš atvykstant į Jurbarką – Raseinių savivaldybės administracijos Švietimo ir socialinių reikalų departamento direktore. Kaip po šios patirties ji vertina darbą Jurbarko r. savivaldybėje, skaitykite jau šį penktadienį, naujausiame „Mūsų laiko“ numeryje. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite