Angle down Atgal

Jurbarko priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba perspėja dėl dūmų detektorių

Jurbarko priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba (PGT) informuoja, kad prasidėjus šaltajam metų sezonui labai svarbu pasirūpinti priešgaisrine namų apsauga. Nuo šių metų pradžios Jurbarko rajone kilo 70 gaisrų, atlikti 154 gelbėjimo darbai. Gera žinia, kad  šiemet, kaip ir 2017 metais, kol kas gaisruose nežuvo nei vienas gyventojas (2018 metais žuvo 3, 2019 metais – 1).

Pasak Jurbarko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Tomo Statkaus, šiemet Lietuvoje  gaisruose jau žuvo 73 žmonės, net 16 daugiau negu pernai tuo pačiu metu.

„Siekiant išvengti gaisrų gyvenamuosiuose namuose ir sumažinti gaisruose  žūstančių ar nukenčiančių gyventojų skaičių, Jurbarko rajono savivaldybė kasmet nuperka ir kartu su Jurbarko PGT darbuotojais,  Jurbarko rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos darbuotojais bei Viešvilės savanoriais ugniagesiais gelbėtojais lanko Jurbarko rajono savivaldybės garbaus amžiaus ir sunkiai gyvenančius gyventojus, dovanoja ir įrengia jų namuose dūmų detektorius. 2018 metais įrengti  68, 2019 metais – 119, 2020 metais – 125 dūmų detektoriai. Iki karantino paskelbimo dienos iš viso aplankėme 59 gyvenamuosius būstus Jurbarko rajone. Paskelbus karantino pabaigą, šią prevencinę akciją vykdysime toliau“,– sako T. Statkus.

Dažniausiai gaisruose žūsta gyventojai, kurie nėra namuose įsirengę dūmų detektoriaus. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, siekdamas sumažinti žūčių gaisruose skaičių, ragina gyventojus įsigyti autonominius dūmų detektorius bei dalyvauti Gerumo estafetėje „Dovanodamas detektorių, dovanoji gyvybę“.  „Kviečiame visus dalyvauti  Gerumo estafetėje.  Jos tikslas – padovanoti  dūmų detektorių tiems, kurie negali tuo pasirūpinti. Tikriausiai kiekvienas mūsų pažįsta žmogų, kuris dar nėra jo įsigijęs, – sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius. –  Labai norėtųsi, kad į šią  estafetę įsitrauktų ne tik savivaldybės ar kitos socialiai atsakingos institucijos,  bet  ir daugelis iš mūsų. Dovanodamas detektorių, dovanoji gyvybę.“

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite