Angle down Atgal

Jurbarko kultūros centro kapelai „Santaka“ – 10 metų

Yra žmonių, kurių noras dovanoti džiaugsmą ir meilė menui netelpa šeimos rate ar tarp namų sienų. Vienas iš tokių yra Petras Pojavis, kurio troškimas groti ir neblėstantis aktyvumas draugėn subūrė liaudies muzikantus ir sukūrė kapelą „Santaka“, per 10 metų tapusią išskirtiniu Jurbarko krašto reiškiniu.

2011 m. liepos 7 d. scenoje pirmą kartą drauge pasirodė Jurbarko krašto muzikantai Antanas Vedeckis, Jonas Girėnas, Gintautas Urbonas, Romas Jakštys ir Petras Pojavis. 2012-aisiai šie muzikantai koncertavo Jurbarko kultūros centro surengtoje kapelų šventėje „Pamituvio armonika“, o tų pačių metų gruodžio mėnesį, jau kaip kapela „Santaka“ – LRT laidoje „Duokim garo!“ Kaip tik tuomet prie kapelos prisijungė dar ir Antanas Kemzūra bei Feliksas Jucevičius.

Kapela „Santaka“ viename iš pirmųjų pasirodymų
Kapela „Santaka“ viename iš pirmųjų pasirodymų

2013-aisiais „Santakai“ tapus Jurbarko kultūros centro kolektyvu prasidėjo tikrasis grojimas – kapela aktyviai koncertavo ne tik Jurbarko rajone, Lietuvoje, bet ir užsienyje: Vengrijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Rusijos Kaliningrado krašte. 2015 metais „Santaka“ tapo LRT laidos „Duokim garo!“ nugalėtoja tradicinių kapelų kategorijoje ir buvo apdovanota įspūdinga kelione į Briuselį.

„Santakos“ muzikantai Briuselyje
„Santakos“ muzikantai Briuselyje

2014 ir 2018 metais kapela dalyvavo Dainų šventėse, yra nuolatinė kasmet vykstančio folkloro festivalio „Ant rubežiaus“, Vilniuje vykstančios Kaziuko mugės, Gatvės muzikos dienos Jurbarke dalyvė.

„Santaka“ Dainų šventėje 2018 metais
„Santaka“ Dainų šventėje 2018 metais

Per 10 metų susitikta ir atsisveikinta su daugeliu muzikantų, kapelos narių, su kai kuriais, deja, ir visam laikui. Į amžinybę kapelos muzikantai jau išlydėjo Feliksą Jucevičių, Rymantą Krasauską, Audronių Mykolaitį ir Valdą Žemaitį.

„Santakos“ 10-mečio paminėjimas Joninių šventėje Jurbarke 2021 m. birželio 23 d.
„Santakos“ 10-mečio paminėjimas Joninių šventėje Jurbarke 2021 m. birželio 23 d.

Birželio 23-ąją per Jonines „Santaka“ atšventė savo 10 metų sukaktį. Šiuo metu kapeloje groja 12 muzikantų: Petras Pojavis Svajūnas Birgiolas, Gintautas Urbonas, Julius Gečas, Antanas Vedeckis, Zigmas Izidorius Rimkus, Jonas Kelpšas, Remigijus Steponaitis, Vytautas Jokūbaitis, Raimondas Valiulis, Jonas Girėnas ir Vilma Labanauskienė. Ir nors scenoje kartais pasirodo ne visi, akivaizdu, kad „Santakos“ noras koncertuoti neblėsta, jėgų ir džiaugsmo dar daug, todėl tikimės, kad šią kapelą šventėse ir renginiuose matysime dar daugelį metų. Dar daug metų jie mums dovanos smagias melodijas, linksmas ar svajingas dainas.

Džiaugiamės ir didžiuojamės jumis, „Santaka“!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite