Angle down Atgal

Jurbarko liuteronų bažnyčioje montuojami ilgai laukti vargonai iš Vokietijos

Šiandien Jurbarko evangelikų liuteronų parapijos kunigas Mindaugas Kairys su žmona Laura Jurbarko rajono savivaldybės merui Skirmantui Mockevičiui ir administracijos direktoriui Raimundui Basčiui pristatė iš Vokietijos atvežtus 1951 metais pagamintus ir Jurbarko Kristijono Donelaičio bažnyčioje montuojamus koncertinius vargonus „Steinmeyer“. Dar vieni, tik gerokai mažesni, vokiški vargonai šiuo metu montuojami ir Smalininkų bažnyčioje.

Vargonus Jurbarke montuoja trys nedidelės Vokietijos vargonų gamybos įmonės specialistai. Pasak jų didžiulis muzikos instrumentas techniškai jau yra sumontuotas. Dabar reikia į vietas sudėti beveik 2000 skirtingų dydžių metalinių ir medinių vamzdelių, kurių kiekvienas išgauna skirtingus garsus. Tikimasi, kad kitos savaitės viduryje darbai bus baigti. Taigi, rugsėjo 22 d. į bažnyčia atkeliavusių vargonų montavimas iš viso bus užtrukęs daugiau nei 2 savaites. Ir tai pasak kun. Mindaugo Kairio yra labai greitai atliktas darbas, nes daug paruošiamųjų darbų buvo atlikta dar Vokietijoje. Surinkus šį sudėtingą instrumentą dar beveik 2 dienas užtruks jo derinimas, kuris reguliariai turės būti atliekamas beveik kasmet.

Kun. Mindaugas Kairys su žmona Laura, kuri yra Lietuvos evangeliškos bažnytinės muzikos sandraugos vadovė, jau planuoja įvairias galimybes kaip išnaudoti naujai pastatytus vargonus: galvojama apie galimybę Jurbarke mokytis vargonininkams iš visos Lietuvos, kviesti čia užsienio specialistus, rengti koncertus ir kt.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite