Jurbarko gimnazistai su sprendimu mokytis nuotoliniu būdu nesutinka – rengiasi piketui

Tauragė
Freepik.com nuotr.
Brigita Šliužaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

„Norim į klasę, ne į „zoomą!“ – tokiu pavadinimu susikūrusi Jurbarko gimnazistų grupė socialiniuose tinkluose skanduoja apie nepasitenkinimą A. Giedraičio - Giedriaus gimnazijos ir Jurbarko r. savivaldybės sprendimu mokymą organizuoti nuotoliniu būdu. Gimnazistai planuoja organizuoti piketą, kuriame viešai išreikštų savo poziciją. Šiandien jie tokį pageidavimą, išdėstę raštu, įteikė Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktoriui R. Basčiui.

„Tai, kad mokykloje vyksta remonto darbai, nėra pagrindas ugdymą organizuoti nuotoliniu būdu“, – įsitikinę gimnazistai. Savo pareiškime jie teigia apie nuotolinį ugdymą sužinoję tik iš žiniasklaidos, o į pokalbį buvo pakviesti tik vakar, rugpjūčio 31 d. „Rugpjūčio 31 d. atvykome į pokalbį su mokyklos administracija, tačiau vietoj konstruktyvios diskusijos gavome tik vadovo monologą, raštų iš ministerijos pristatymą ir paaiškinimą, kodėl nebuvo ieškoma sprendimų dėl galimybių mokymą organizuoti kitoje mokykloje arba kitose patalpose. Karantino laikotarpis davė aiškiai suprasti, kad toks būdas (nuotolinis) daugumai nėra priimtinas. Nukentėjo ir mūsų vertinimai. Šių metų matematikos egzaminai kalba patys už save. Siūlėme vadovams alternatyvas, suskaičiavome, kiek turime patalpų, kuriose sėkmingai galėtume vykdyti pamokas. Viso turime apie trisdešimt...“, – vardija Krašto muziejus, meno mokyklą, kitas miesto mokyklas gimnazistai, nesuprasdami, kodėl šios alternatyvos jų ugdymui ir mokymuisi netinka.

Piketą planuojantys surengti rugsėjo 2-ąją, 8 val. ryto, gimnazistai laukia administracijos direktoriaus leidimo jį organizuoti. Prašymą įteikė šiandien, 16.57 val. Pikete ketina dalyvauti maždaug 100 gimnazistų.

Štai ir rugsėjo pirmosios staigmena. Tiems, kas sprendžia neatsižvelgdami į mokinių interesus.  „Dar nežinom, ar leis, nes prašymai turi būti prieš 5 dienas paduoti, tačiau mokiniai buvo informuoti per vėlai. Esant tokiai situacijai  galima prieš 24 val.“, – paaiškina organizatoriai.

Gimnazistai jau buvo informuoti, kad pirmas keturias rugsėjo dienas galės atvykti į mokyklą pasiimti vadovėlių, pasimatyti su mokytojais ir sudalyvauti turizmo dienoje,  o paskui jau pagal numatytą tvarkaraštį prasidės nuotolinis ugdymas. 

Priminsime, kad rugpjūčio 28 d. 13.00 val. Jurbarko rajono savivaldybės administracijoje įvyko pasitarimas dėl ugdymo proceso organizavimo Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje. 

Pasitarime dalyvavo Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos vadovai, gimnazijos tarybos bei mokytojų atstovai, mokytojų profesinės sąjungos pirmininkė, mokinių tėvų atstovai, savivaldybės meras, mero pavaduotojas, administracijos direktorius bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja. Taip pat susitikime dalyvavo Jurbarko Vytauto Didžiojo ir Jurbarko Naujamiesčio progimnazijų vadovai.

Gimnazijos direktorė susitikimo dalyvius informavo, kad vakar buvo įvertintos visos galimybės moksleivius mokyti kitose miesto ir net rajono švietimo įstaigose, tačiau tai, pasak šios mokyklos vadovų ir mokytojų, sukeltų nemažai problemų. Pasitarimo metu buvo išklausytos visų pusių nuomonės ir siūlymai dėl ugdymo proceso organizavimo. Po diskusijų buvo nuspręsta mokymą Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje nuo rugsėjo 1 d. organizuoti nuotoliniu būdu, o mokinių konsultacijas – mokyklos bendrabutyje įrengtose ir pritaikytose patalpose. Taip pat reikalui esant numatoma galimybė konsultacijas ar kitas veiklas vykdyti ir kitose Jurbarko rajono savivaldybės įstaigų patalpose. Savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Bastys informavo, kad iki š. m. spalio 15 d. turėtų būti suremontuoti gimnazijos pastato pirmas bei antras aukštai ir ugdymo procesą bus galima tęsti gimnazijoje.

Jurbarko rajono savivaldybės mero Skirmanto Mockevičiaus teigimu šioje situacijoje pritrūko visų pusių komunikavimo, tai ir sukėlė didelį nepasitenkinimą, kuris susėdus prie bendro stalo – nuslūgo. „Tikiuosi, kad gimnazijos direktorė Vida Greičiūtė ir visas gimnazijos mokytojų kolektyvas ras tinkamiausius sprendimus organizuojant ugdymo procesą“ – teigė tada meras.

Gimnazistų ir jų tėvų, kaip rodo socialiniuose tinkluose rengtos apklausos, netenkina toks sprendimas. Jie ir toliau ieško optimaliausių sprendimų, tenkinančių ne tik įstaigų, bet ir gimnazistų išreikštus poreikius.