Jurbarko delegacija Iš Lietuvos šachmatų čempionato grįžo su vicečempiono taure

Tauragė
Brigita Šliužaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Jurbarko rajono kūno kultūros ir sporto centro jaunieji šachmatininkai, vadovaujami trenerio Valentino Jankūno, iš Lietuvos jaunučių-jaunių  šachmatų čempionato grįžta ne tuščiomis – su antrosios vietos medaliu ir taure.

Birželio 2-6 dienomis Vilniuje, viešbučio Karolina Park Hotel konferencijų salėse, vyko Lietuvos jaunučių-jaunių (BM10, BM12, BM14, BM16, BM18) klasikinių šachmatų čempionatas.

Iš viso dalyvavo 214 jaunųjų šachmatininkų iš beveik visų Lietuvos miestų ir miestelių. Šiose varžybose dalyvavo 10 Jurbarko rajono kūno kultūros ir sporto centro šachmatų skyriaus auklėtinių: Agota Vainauskaitė (M10), Medeina Strokova (M14), Ema Pamataitytė (M14), Jonas Pauliukas (B10), Liutauras Kuklys (B12), Timotiejus Vainauskas (B12), Skomantas Juškaitis (B14), Ignas Milius (B14), Kristupas Meškauskas (B16), Ąžuolas Norkūnas (B16).

Pasak trenerio Valentino Jankūno, jurbarkiečiams noro parodyti, ką sugeba netrūko. Geriausiai sekėsi Vytauto Didžiojo progimnazijos auklėtiniui Ignui Miliui. Ignas užėmė antrąją vietą Lietuvos jaunių (B14) šachmatų čempionate. Ignas 3 partijas laimėjo ir 5 sužaidė lygiosiomis bei surinko 5,5 taško. Be to, Ignas uždirbo 58 reitingo taškus.

Pasak trenerio, puikiai žaidė ir Skomantas Juškaitis. Šisužėmė aštuntąją vietą Lietuvos jaunių (B14) šachmatų čempionate. Skomantas 2 partijas laimėjo ir 6 partijas sužaidė lygiosiomis bei surinko 5 taškus. Gero žaidimo dėka, jis uždirbo 55.2 reitingo taškus.

Užtikrintai Lietuvos jaunių (B16) šachmatų čempionate žaidė Ąžuolas Norkūnas. Tai įrodo 7 vieta ir 2 pergalės, 4 lygiosios ir tik 1 pralaimėjimas būsimam Lietuvos jaunių (B16)  šachmatų čempionui. Kristupas Meškauskas surinko 2.5 taško ir turėjo tenkintis 17 vieta.

„Kristupas jau dabar žaidžia solidžiai, daug dirba ir savarankiškai, todėl, manau, kad netolimoje ateityje jis dar nustebins šachmatų mylėtojus“, – giria treneris.

Kovingų ir įdomių partijų sužaidė dvi geriausios Jurbarko šachmatininkės. Jos žaidė M14 šachmatų čempionate. Medeina užėmė 9 vietą, o Ema 11 vietą.

Jonas Pauliukas (B10) ir Liutauras Kuklys (B12) čempionate dalyvavo pirmą kartą. Debiutantai surinko po 3,5 taško (iš 8 galimų) ir abu užėmė 28 vietas savo amžiaus grupėse.

„Jonas ir Liutauras žaidė įdomiai, išradingai, stebėjo ir analizavo vyresniųjų kolegų partijas ir sukaupta patirtis kitose varžybose turėtų padėti“, – sakė treneris.

Timotiejus Vainauskas (B12) sužaidė tris partijas, ir dėl sveikatos problemų, nutraukė varžybas. Viena be brolio nepasiliko ir Agota Vainauskaitė, nors sėkmingai pradėjo varžybas (2 partijas laimėjo ir 1 pralaimėjo).

Gausiausiai dalyvių berniukų iki 10 metų grupėje (B10) – 42 dalyviai. Mergaičių iki 10 metų grupėje (M10) – 13 dalyvių.

Kitose grupėse: M12 – 26 dalyvės, B12 – 37 dalyviai, M14 – 14 dalyvių, B14 – 34 dalyviai, M16 – 6 dalyvės, B16 – 20 dalyvių, M18 – 8 dalyvės, B18 –14 dalyvių.

Varžybos vykdytos šveicariška sistema 7-8 ratais priklausomai nuo dalyvių skaičiaus. Laiko kontrolė po 1 val. 30 min. iki partijos pabaigos po kiekvieno ėjimo pridedant po 30 sekundžių už padarytą ėjimą kiekvienam žaidėjui. Viena partija trukdavo iki 4 val. laiko.