Jurbarko bažnyčią šildys infraraudonaisiais spinduliais

Tauragė
Brigita Šliužaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Geros žinios Jurbarko Švč. Trejybės parapijiečiams. 2018 metais Jurbarko bažnyčia bus tikrai apšildoma. Tai „Mūsų laikui“ patvirtino šios bažnyčios klebonas kunigas Darius Auglys. Šie Jurbarko maldos namai bus apšildomi elektriniais infraraudonųjų spindulių šildytuvais.

„Pusė darbo jau padaryta, nes tai buvo sunkiausia. Reikėjo rašyti projektus“, - „Mūsų laikui“ gruodžio 27 dieną sakė klebonas, turėdamas omeny, kad iki bažnyčios jau nutiestas elektros kabelis. Gruodžio vidury prie bažnyčios plušėjo ir galingesnį kabelį klojo UAB „Žilinskis ir Co“ darbininkai.

Sausio pradžioje turi prasidėti likusieji, vidaus darbai, kurie, kunigo teigimu, vyks sparčiau. Šiuos darbus (atvesti laidus, pakabinti šildytuvus) atliks jau kita įmonė. Šildytuvus kabins ant bažnyčios kolonų. Kiek tų šildytuvų bus pakabinta ir kada jie pradės veikti, D. Auglys dar negalėjo pasakyti. Anot jo, elektrinius infraraudonųjų spindulių šildytuvus pirks iš UAB „Rubisolis“. Ši įmonė šildytuvus turi parsivežti iš Italijos.

Anot D. Auglio, infraraudonaisiais spinduliais bus apšildomos sėdimos Švč. Trejybės bažnyčios vietos ir šiek tiek daugiau.

Pasak D. Auglio, taip apšildomos bažnyčios nėra naujovė. Panašiu principu apšildoma Jurbarko evangelikų liuteronų K. Donelaičio bažnyčia. Infraraudonaisiais spinduliais apšildomos ir kitos Lietuvos bažnyčios.

Rašoma, kad infraraudonieji spinduliai pirmiausia sušildo žmogaus odą, tuomet šiluma persiskverbdama į kraują pasklinda po visą kūną. Naudojant tokią šildymo sistemą temperatūra patalpoje gali būti, pavyzdžiui, apie 20˚C, tačiau žmogus jaus keliais laipsniais didesnę šilumą (apie 23–24˚C). Taigi bažnyčiose esanti tokia šildymo sistema pirmiausia šildys žmogų. Net ir bažnyčioje esant vėsiam orui, kūnas pajaus malonią šilumą. Infraraudonieji spinduliai visiškai nekenksmingi, todėl nereikėtų jų painioti su ultravioletiniais spinduliais, kurie sukelia odos nudegimus ar net odos vėžį. Infraraudonieji spinduliai naudojami net ir medicinoje. Jais gydomi įvairūs uždegimai, odos susirgimai, kaulų lūžiai ir kt.

Visą straipsnį rasite "Mūsų laikas" laikraštyje.