Angle down Atgal

Jurbarke svečiuojasi tarptautinio projekto dalyviai

Šią savaitę pagal „Erasmus+“ projektą Jurbarko Naujamiesčio progimnazijoje prasidėjo tarptautinės mokyklų mainų partnerysčių veiklos. Jose dalyvauja mokytojų delegacijos iš Italijos, Ispanijos ir Rumunijos. Iš pastarosios (Scoala Gimnaziala „Zaharia Stancu) atvyko ne tik mokytojai, bet ir 20 mokinių.

Pagal mainų programą jaunieji svečiai iš Rumunijos apgyvendinti Naujamiesčio progimnaziją lankančių ir projekte dalyvaujančių mokinių šeimose, ir visą šią savaitę visi kartu dalyvaus pažintinėse, sportinėse ir kultūrinėse veiklose.

Naujamiesčio progimnazija praėjusiais metais laimėjo finansavimą ir gruodžio mėnesį mokyklos atstovai jau vyko į pirmąjį tarptautinį projekto partnerių šalių susitikimą Alcamo mieste, Sicilijoje (Italija). Susitikime dalyvavo partneriai iš Italijos, Ispanijos, Rumunijos ir Lietuvos. Šio susitikimo metu buvo aptarta dviejų metų projekto koncepcija, veiklos, dalyvių atrankos kriterijai bei mobilumų datos bei pasidalinta gerąja patirtimi apie projektine veikla grįstą mokymąsi.

Prieš pusantro mėnesio Almerijos mieste Ispanijoje vyko antrasis minėtų partnerių susitikimas, kuriame susitiko Italijos ir Ispanijos mokiniai su savo mokytojais bei Lietuvos ir Rumunijos mokytojai. Lietuvai šiame projekte atstovauja Naujamiesčio progimnazija.„Tai trečiasis tarptautinio projekto „Good N.E.W.S. I‘m in EU“ partnerių susitikimas. Dabar į mūsų mokyklą atvyko 4 Rumunijos mokytojai ir 20 mokinių, 3 Ispanijos mokytojai, ir 2 Italijos mokytojai (ketina prisijungti dar vienas). Pagal „Erasmus+“ projektą lietuviai keičiasi su rumunais, o ispanai su italais. Suaugusieji važiuojame į visas valstybes, bet vaikai keičiasi tik sutartose. Kitais metais mūsų vaikai važiuos į Rumuniją“, – pasidžiaugia Naujamiesčio progimnazijos direktorė A. Uznė.

Susipažino su mokykla

Visi svečiai į Lietuvą atvyko pirmą kartą, todėl pirmąją atvykimo dieną, sekmadienį, jie daug kuo stebėjosi ir džiaugėsi. „Nustebo, kad pas mus tiek daug žalumos. Kai parsiveždami juos iš Vilniaus užsukome į Trakų pilį, negalėjo atsistebėti mūsų ežerais, jų grožiu“, – pasakoja „Erasmus+“ projekto vadovė Rūta Tirlikienė. Tuo tarpu projekte dalyvaujančios 6C klasės vadovė Danguolė Juščienė pasidžiaugė savo auklėtiniais ir jų tėveliais, svetingai ir geranoriškai priėmusiais vaikus iš Rumunijos į savo šeimas.

Pirmadienio rytą tarptautinės delegacijos dalyviai buvo supažindinti su Naujamiesčio progimnazijos bendruomene, jiems pristatyta mokykla ir jos veiklos. Svečiams gerą nuotaiką dovanojo Naujamiesčio mokyklos šokių kolektyvai, vadovaujami mokytojų Alinos Dambrauskienės, Danguolės Linaburgienės ir Lolitos Žukauskienės. Užsieniečiai ne tik plojo, bet ir patys papildė šokėjų gretas. Tokios linksmos nuotaikos vedini apžiūrėjo mokyklą, klases, atliko kūrybines užduotis, o mokyklos valgykloje ragavo tradicinių lietuviškų patiekalų. Po pietų jų laukė įvairios sportinės užduotys.

Aplankė savivaldybę

Pirmadienį tarptautinio projekto dalyviai apsilankė ir Jurbarko rajono savivaldybėje, kur „Erasmus+“ projekto vadovė administracijai pristatė tarptautinį projektą ir jo vykdomas veiklas bei supažindino su atvykusiais svečiais. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Lukas Bakšys užsieniečiams papasakojo apie Jurbarko kraštą bei supažindino su rajono apylinkėmis, o rajono meras S. Mockevičius delegacijų vadovams įteikė simbolines atminimo dovanas ir pakvietė visus bendrai nuotraukai.

Veiklų savaitė

Projekto veiklos vyks visą šią savaitę, tad svečiai turės galimybę pakeliauti ne tik po Jurbarko kraštą, bet ir po visą Lietuvą. Antradienį projekto dalyviai ketina aplankyti Medaus slėnį, kur jų lauks edukacijos, ir Panemunės pilį, kur susiskirstę į grupes dalyvaus orientavimosi sporto varžybose. Tą pačią dieną jie keliaus į Viešvilės rezervatą ir Smalininkus. „Norim parodyti vakarinę Lietuvos sieną, kuri buvo sudaryta pagal Melno Taikos sutartį. Tai pati seniausia nepakitusi siena Europoje. O Smalininkuose – vandens matavimo stotį, nes ji antroji pagal senumą Europoje, kuri išlikusi. Dar parodysim, kur eina siena su Rusija, nes mes esame ta valstybė, ties kuria užsibaigia ES valstybių siena“, – dalinasi numatyta programa istorijos mokytoja D. Juščienė.

Trečiadienį numatyta kelionė į Klaipėdą, delfinariumą. Ketvirtadienį Naujamiesčio progimnazijoje – orientacinio sporto diena. Penktadienį planuojami projekto baigiamieji renginiai, į kuriuos pakviestas ir J.E. Rumunijos Ambasadorius Dan Adrian Balanescu. Tądien Naujamiesčio progimnazijoje vyks tarptautinis pasakų renginys–varžytuvės „Visos pasakos baigiasi laimingai“, kur pasirodys ir svečių iš Rumunijos komanda. O vakare visų lauks atsisveikinimo vakaras – diskoteka.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite