Angle down Atgal

Jurbarke prevenciškai dėl koronaviruso bus tiriami vaistininkai ir prekybos darbuotojai

Savivaldybės administracijos direktorius 2020 m. gegužės 8 d. pasirašė įsakymus Nr. O1-528 ir O1-529, kuriais patvirtino Jurbarko rajono savivaldybės teritorijoje esančių vaistinių darbuotojų bei parduotuvių ir kitų prekybos vietų darbuotojų prevencinio laboratorinio ištyrimo dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) organizavimo tvarkos aprašus. Šie aprašai nustato prevencinių tyrimų atlikimo eiliškumą pagal nustatytus prioritetus, tyrimų atlikimo tvarką, atsakomybę.

Nustatyta, kad pirmiausiai tyrimai dėl galimos COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) bus atliekami vaistinių darbuotojams dirbantiesiems vaistinėse, kurios vykdo veiklą gydymo įstaigose arba yra nutolusios nuo šių įstaigų ne toliau kaip 200 metrų atstumu. Tada turėtų būti tiriami vyresni nei 60 metų amžiaus vaistinių darbuotojai, po jų – dirbantys vaistinėse, esančiose dideliuose prekybos centruose, kuriuose dideli lankytojų srautai. Vėliau – visi kiti vaistininkai.

Analogiškai pirmiausiai prevenciškai bus tiriami prekybos darbuotojai, dirbantys prekybos vietose, kurios yra gydymo ar globos paslaugas teikiančiose įstaigose arba yra nutolusios nuo šių įstaigų ne toliau kaip 200 metų. Prioriteto tvarka bus tiriami ir visi vyresni nei 60 metų amžiaus darbuotojai, taip pat tie, kurie dirba prekybos vietose, esančiose dideliuose prekybos centruose.

Darbuotojai prevenciniams tyrimams dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) į Tauragės rajono savivaldybės mobilų punktą registruojasi Karštosios koronaviruso linijos telefonu 1808. Karštoji koronaviruso linija informuoja darbuotoją trumpąja žinute į nurodytą mobilaus telefono numerį apie laiką ir adresą, kuriuo darbuotojas turi atvykti. Darbuotojų nuvykimą į mobilų punktą organizuoja įstaigų vadovai.

Tepinėlius dėl prevencinių laboratorinių tyrimų COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) diagnozuoti ima Tauragės mobilus tyrimų punktas, kuris yra Tauragėje, V. Kudirkos g. 2 (aikštelėje šalia Raudonojo kryžiaus draugijos pastato).

Profilaktiškai atliekamas vaistininkų ir prekybos darbuotojų testavimas padės užtikrinti darbuotojų ir jų aptarnaujamų klientų saugumą.

Įsakymai Nr. O1-528 „Dėl Jurbarko rajono savivaldybės teritorijoje veiklą vykdančių vaistinių darbuotojų prevencinio laboratorinio ištyrimo COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) diagnozuoti tvarkos aprašo patvirtinimo“ׅ ir Nr. O1-529 „Dėl Jurbarko rajono savivaldybės teritorijoje veiklą vykdančių parduotuvių ir kitų prekybos vietų darbuotojų prevencinio laboratorinio ištyrimo COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) diagnozuoti tvarkos aprašo patvirtinimo“ skelbiami savivaldybės interneto svetainėje www.jurbarkas.lt.

Parengė: Dokumentų ir viešųjų ryšių skyrius

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite