Angle down Atgal

Jurbarke atlikta kvapų kontrolė

Jurbarko mieste birželio 17 d. buvo atliekamas kvapų kontrolės patikrinimas. Į Kvapų kontrolės komisiją įtraukti NVSC Tauragės departamento Jurbarko skyriaus, Jurbarko rajono savivaldybės administracijos ir Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Kauno valdybos Raseinių aplinkos apsaugos inspekcijos atstovai.

Patikrinimo metu Komisija nustatė, kad Jurbarko rajono savivaldybės mero prašyme nurodytų gyvenamosios ir visuomeninės paskirties pastatų aplinkos ore kvapas, kuris gali būti siejamas su ūkine komercine veikla, nebuvo jaučiamas. Tačiau silpnas kiaulių mėšlo kvapas buvo jaučiamas gyvenamojoje aplinkoje Jurbarko Topolių ir Purienų gatvėse.

Komisija taip pat įvertino kvapo intensyvumą ir pobūdį ūkinės komercinės veiklos vykdymo vietose: UAB „Dainiai” kiaulių fermų teritorijoje (buvo jaučiamas intensyvus kiaulių mėšlo kvapas), ŽŪB „AUGA Jurbarkai” fermų teritorijoje (buvo jaučiamas silpnas galvijų mėšlo kvapas), ūkininko Vidučio Razmos galvijų fermų teritorijoje (buvo jaučiamas silpnas siloso ir galvijų mėšlo kvapas). Komisija, įvertinusi kvapo pobūdį ir intensyvumą gyvenamojoje aplinkoje ir ūkinės komercinės veiklos vykdymo vietose, pateikė išvadą:

1. Silpnas kiaulių mėšlo kvapas, jaučiamas gyvenamojoje aplinkoje, negali būti siejamas su ŽŪB „AUGA Jurbarkai” ir Vidučio Razmos ūkininko ūkio vykdoma veikla.

2. Silpnas kiaulių mėšlo kvapas, jaučiamas gyvenamojoje aplinkoje, gali būti siejamas su UAB „Dainiai” vykdoma veikla.

Atsižvelgdamas į šias Komisijos išvadas bei vadovaudamasis Taisyklių 8.1.4 papunkčiu, NVSC Tauragės departamento Jurbarko skyrius informavo, kad prašymas dėl ŽŪB „AUGA Jurbarkai” ir Vidučio Razmos ūkininko ūkio veiklos metu skleidžiamų kvapų yra laikomas nepagrįstu.

Skundas dėl UAB „Dainiai” stacionarių taršos šaltinių skleidžiamų kvapų bus toliau nagrinėjamas. Apie tolimesnius NVSC Tauragės departamento Jurbarko skyriaus atliktus tyrimus ir pateiktas išvadas informuosime papildomai.

Parengta pagal Jurbarko rajono savivaldybės administracijos inf.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite