Angle down Atgal

Juozo Savicko šimtmečio proga – apie jo gamtosaugos idėjų tąsą

Šiandien Aplinkos ministerijoje vykstančios Juozo Savicko šimtmečiui skirtos konferencijos metu bus aptartos šio žymaus meškeriotojo gamtosaugos idėjos ir jų dabartinė tąsa.

Juozas Savickas, kaip sakė konferenciją pradėjęs aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, buvo savo laiko šviesuolis. Jo skleista žūklės kultūra, gamtosauginės vertybės tapo pamatu rengiant dabartines žūklės taisykles.

Apie Juozą Savicką išsamiau papasakojo jo sūnus Egidijus. Jis priminė, kad meškeriojimas tėvui buvo ir pomėgis, ir gyvenimo būdas, ir sportas.

Agrarinių mokslų daktaras Juozas Savickas – vienas iš Lietuvos sportinės žūklės pradininkų, pasiekęs kastingo sporto aukštumas ir garsinęs mūsų šalies vardą. Tačiau jam rūpėjo ne tik sportinė žūklė. Daugiau kaip 70 metų su meškere nesiskyręs Juozas Savickas sąžiningai laikėsi meškeriotojo etikos ir mokė jos kitus. Per įspūdingą savo, kaip meškeriotojo stažą, negalėjo pasigirti dideliais laimikiais – jam svarbiausia buvo gamta.

Su Juozo Savicko gamtosaugos idėjomis ir jų dabartine tąsa konferencijos dalyvius supažindins žūklės klubo „Merkys“ tarybos narys dr. Pranas Gudynas. Spiningavimo Lietuvoje raidą nuo Juozo Savicko iki šių dienų apžvelgs klubo „Ešerys“ vadovas Sigitas Lukšta. Lietuvos sportinės žūklės federacijos veiklą ir siekius aptars jos prezidentas Tomas Būdas, o Mėgėjų žūklės tarybos – jos pirmininkas Antanas Kontautas.

Konferenciją užbaigs pokalbiai ir prisiminimai apie Juozą Savicką.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite