Juo­zas Bin­do­kas su Pol­ka – du ju­bi­lia­tai: Pol­kai –15 me­tų, J. Bin­do­kui – 70. (A. Ku­čo nuo­tr.)
Angle down Atgal

Juo­zo Bin­do­ko pa­ro­da „Laip­tų ga­le­ri­jo­je“

Ge­gu­žės 5 d. „Laip­tų ga­le­ri­jo­je“ ati­da­ro­ma Šiau­lių dra­mos teat­ro ak­to­riaus ir fo­to­me­ni­nin­ko Juo­zo Bin­do­ko fo­tog­ra­fi­jų pa­ro­da „(Ne)se­niai“.

Tai jau antroji jo paroda „Laiptų galerijoje“. Pirmoji vyko aktoriaus 50-mečio proga. Be to, galerija eksponavo jo darbus „Laiptų galerijos“ menininkų parodoje Chmelnickio mieste (Ukrainoje). Šįkart fotomenininkas pateikia prieš 30 metų užfiksuotas kolegių aktorių (fotomenininkas visad mieliau savo juostoje įamžino moteris) laisvalaikio minutes gastrolių metu Kauno ir Klaipėdos viešbučiuose.

30 metų – galima sakyti, jog tai jau seniai, o gal, laikas greitas, teisingiau sakyti neseniai. Iš čia ir parodos pavadinimas. Kažkuri kloja lovą, geria kavą ar, neslepia, šampaną, kažkuri prigludusi prie telefono aparato, nes mobiliųjų tuomet dar nebuvo, o sužinoti, kaip ten namuose norėjosi. Ne viena prie televizoriaus, nes Kaune galėjai matyti Lenkijos programą, o Klaipėdoje – Švedijos.

70-metį švenčiantis J. Bindokas, 1972 m. baigęs Lietuvos valstybinę konservatoriją, atvyko į Šiaulių dramos teatrą ir liko jam ištikimas iki šių dienų. J. Bindokas scenoje sukūręs per 100 vaidmenų, apdovanotas Potencijos Pinkauskaitės premija, du kartus nominuotas „Auksiniam scenos kryžiui“ už antraplanius vaidmenis.

(J. Bin­do­ko nuo­tr.)
(J. Bin­do­ko nuo­tr.)

Fotografija susidomėjo dar studijuodamas konservatorijoje ir mielai prisimena savo pirmąjį fotoaparatą „Smena“. 2002 m. nominuotas Spaudos fotografijos premijai portreto srityje. Rengęs fotoparodas ne tik Lietuvoje, bet ir Didžiojoje Britanijoje. Jo fotokūrinių yra įsigiję Lietuvos ir užsienio fotomeno kolekcininkai. Užfiksavęs visus kolegas – Šiaulių dramos teatro aktorius.

Šią J. Bindoko parodą galima pavadinti ir kiek netikėta, nes pripratę matyti portretines aktorių nuotraukas, išvystame jas kasdienybėje, gal nepasigražinusias, nepasipuošusias, bet todėl artimas ir mielas. Fotomenininkas ieško grožio paprastume. Ir randa.

Paroda veiks iki birželio 1 d.

(J. Bin­do­ko nuo­tr.)
(J. Bin­do­ko nuo­tr.)

Svarbi informacija

1. Parodų atidarymuose lankytojai sėdi.

2. Kaukė privaloma.

3. Prašoma registruotis tel. nr. (8 41) 200 643 arba el. paštu toma.galerija@gmail.com, nurodant savo vardą, pavardę ir tel. nr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite