Angle down Atgal

Juodkrantės kurorto dienos – šventė, kurioje susipina meno ir gamtos terapija

Jau antrus metus vyksiančios Juodkrantės kurorto dienos šiemet atsigręš į vaikystę ir į mūsų senolių išmintį. Miškų ir vandenų apsuptame kurorte liepos 3-6 dienomis jos seks „Gyvas miško pasakas“.

„Karantino laikotarpis mus privertė stabtelti ir susimąstyti, kas esame, kokia yra mūsų istorija. Atsigręžti į dalykus, kurių mums taip trūko, todėl šiais metais paslaptingo žavesio turinti Juodkrantės aplinka taps tiltu į mūsų istoriją ir tradicijas“, – pranešime cituojamas šventės organizatorius Marius Tumšys.

Jau pirmąją šventės dieną, liepos 3-iąją, kaip skelbia Liudviko Rėzos kultūros centras, marių pakrantėje pradės veikti šventinė mugė, kuri praeivius vilios visų kurorto dienų metu.

Koncertinę programą scenoje prie mirguliuojančio marių vandens atidarys „Le Artist“, kitaip žinomo kaip „Slavka Channel“, gatvės teatro pasirodymas, sužavėjęs publiką įspūdingu reginiu ir praėjusiais metais. Tą pačią dieną scenoje pasirodys ir muzikos grandas Steponas Januška kartu su pianistu Arnoldu Jankūnu. Kas vakarą po žvaigždėtu kurorto dangumi vyks DJ pasirodymai.

Šeštadienį marių scenoje pabusti ragins Tai-či mankšta, „Laumių šokiai“ bei ypač energinga zumbos treniruotė. Atėjus vakarui lauks Nedos Malūnavičiūtės ir Olego Ditkovskio koncertas, po kurio melancholišką nuotaiką savo pasirodymu „Triukšmas“ išsklaidys „Taško teatro“ aktoriai.

Trečiąją šventės dieną marių scenoje dalyviai turės galimybę antrąkart išvysti „Le Artist“ pasirodymą, pasiklausyti neseniai solinį albumą išleidusios Eglės Sirvydytės atliekamos muzikos, o Eva Tombak pakvies į jogą, meditaciją bei rašymo dirbtuves „Atia, suskiai“ – mokančias išvaryti nepageidaujamą mintį „nenuodijant gyvenimo“. Vakare vyks vienas ryškiausių Juodkrantės kurorto dienų pasirodymų – Lino Adomaičio koncertas.

Liepos 6-ąją Tautišką giesmę prie marių scenos Juodkrantė giedos su Klaipėdos universiteto mišriu choru „Pajūrio aidos“ bei jo įkūrėju ir meno vadovu Algirdu Šumskiu. Prieš tai scenoje savo kūrybą dovanos „Lyrikos magistrai“ – muzikinis Adomo ir Akvili duetas.

„Juodkrantės kurorto dienose mes tarytum atsigręžiame į kurorto “aukso amžių„ ir peržvelgiame, kas buvo aktualu prieš šimtą metų, džiaugiamės atradę tas pačias vertybes, kurios anuomet buvo svarbios, o mums jau lyg ir primirštos, bet vis taip pat aktualios. Šventėje susipina meno ir gamtos terapija, pabrėžianti Juodkrantės savitumą ir neišsemiamą praeities kultūros lobyną. Sveikas gyvenimo būdas, santykis su gamta – sielos atgaiva, kuomet gali skirti laiką savo šeimai ir susitikimui su pačiu savimi gryname ore, ramybėje, unikalioje gamtos vietoje... Tai vienas iš svarbiausių kurorto dienų šventės tikslų“, – mintimis dalinosi Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centro direktorė Sonata Vaitonienė.

Visoje marių pakrantėje keturias dienas vyks poi edukacijos, teatrų pasirodymai, kvėpavimo terapija, kaukių kūrimo bei vainikų pynimo dirbtuvės. Norintys taip pat galės išbandyti šeimoms pritaikytas vandens pramogas.

Miško pasakas prikels Raganų kalne vyksiantys užsiėmimai. Šeštadienį bus galima dalyvauti būgnų rate, rašymo terapijoje bei garso meditacijoje Tibeto skambančiais dubenimis.

Sekmadienį Raganų kalne ir toliau vyks magišką prieskonį turinčios veiklos – sutartinių ratas, miško terapija ir kakavos ritualas. Mindaugo karūnavimo dieną Raganų kalne prasidės „Laumių šokiai“, kuriuose susipins šokis, kovos menai ir gydomosios technikos.

Istorijos mylėtojus turėtų sudominti penktadienio vakarą Juodkrantės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyksianti Klaipėdos universiteto doc. dr. Nijolė Strakauskaitės paskaita „Juodkrantės kurorto – XIX-XX a. fenomenas“.

Liepos 4 ir 5 dienomis bus kviečiama pasivaikščioti su gidu po kurorto aukso amžių menantį Juodkrantės vilų kvartalą.

Kurorto kultūros centre „Taško teatras“ žiūrovams pristatys monospektaklį „Sudie, derintojau“, o charizmatiškasis teatro ir kino aktorius Leonardas Pobedonoscevas Lauko estrados salėje surengs patyriminį seminarą „Sakralinės Balio kaukės. Savęs atradimo procesas“.

Pajūrio krantai taip pat neliks nuošaly. Smėliu ir jūra Juodkrantės kurorto dienų dalyviai mėgausis edukacijoje „Gintaro gaudymo paslaptys“, o saulę vakarais lydės gydančiais gongų garsais.

Finalinis ir tikriausiai vienas ryškiausių šventės akcentų, kaip teigiama Liudviko Rėzos kultūros centro pranešime, – „Vėjo brolių“ rengiama aitvarų šventė, kurios metu lyg tikroje vaikystės pasakoje į Kuršių marių padangę pakils šimtai spalvingų aitvarų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite