Angle down Atgal

Jungtinių pastangų vaisius – freska

Vienintelę požeminę perėją rajone turintys Žiežmariai dabar ja gali pagrįstai didžiuotis. „Atspindžiai“ jau rašė, kad Žiežmarių kultūros centro iniciatyva buvo sukurtas projektas požeminei perėjai ties darželiu – mokykla „Vaikystės dvaras“ atnaujinti.

Iniciatyvos pagrindinis sumanytojas ir vykdytojas – Aivaras Jonyka, kurio dukrytė lanko šią ugdymo įstaigą. Buvo nutarta įgyvendinti gatvės meno projektą, jis taip ir vadinosi Žiežmarių kultūros centro edukacinis projektas „Gatvės menas“. Karantino metu požeminėje perėjoje be projekto autoriaus dirbo ir daugiau žmonių. Į pagalbą atėjo vaikų tėveliai, didesni vaikai.

Visiems užteko veiklos. Daugiausiai laiko užėmė požeminės perėjos parengimas freskos tapymui. Pagalbininkai prisidėjo ir darbu, ir medžiagomis. Ir štai birželio 12 -ąją įvyko požeminės perėjos freskos atidarymas. Atvyko Seimo narė Laimutė Matkevičienė, Žiežmarių seniūnė Edita Kerdokienė, kunigai Rokas Puzonas ir Marius Talutis, dalyvavo mokyklos- darželio direktorė E. Raudeliūnienė.

Kaip ir dera, buvo perkirpta atidarymo juostelė, pašventintas naujas kūrinys ir perėja. Žiežmarių kultūros centro direktorė I. Taukinaitienė dėkojo talkininkams, kurių buvo visas būrys.

Tai Austėja Balčiūnaitė, Saminta Janulytė, Deividas Kursevičius, Laurynas Valkauskas, Kajus Mickevičius; Gustas Staknevičius, Goda Mickevičiūtė, Vytautė Janulytė, Matas Digaitis, Rokas Mikutis, Karolina Petraškaitė, Mėja Neringa Zazerskytė, Viltė Mickevičiūtė, Evelina Petrauskaitė, Simonas Grigas, skautai Aistė Knašaitė, Kotryna Jašauskaitė ir Nedas Gulbickas.

Labai daug padėjo Diana Grybienė, kuri dirbo, nešė picas vaikams dažytojams. Atidarymo metu neapsieita be muzikos, ja rūpinosi didžėjai Rokas Reizgys ir Vakaris Vitkūnas. Seniūnė E. Kerdokienė sakė, seniūnija buvo projekto partneris, sumanymą labai palaikė, o jų parama dažais buvo minimali. Pasak seniūnės, daugiausiai dirbo projekto vykdytojas A. Jonyka.

Smagu, kad karantino metu gimė tokia iniciatyva ir apleista bei nejauki perėja tapo spalvinga vieta, kurios dėka mažieji su tėveliais saugiau kirs gatvę ir pasieks savo grupes ar klases.

N. Surinino nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite