Angle down Atgal

Jungtinis jurbarkiškių kolektyvas – „Baltijos rampoje“

Prieš beveik 50 metų buvo surengtas pirmasis tarptautinis mėgėjų teatrų festivalis „Baltijos rampa“. Šiais metais, liepos 4 – 7 d. šis festivalis įvyko Kretingoje, kur geriausius savo šalių paskutiniųjų metų vaidinimus rodė kolektyvai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Šiame festivalyje netrūko ir jurbarkietiškų akcentų. Liepos 4 d. Ernsto Vicherto teatras žiūrovams suvaidino spektaklį „Šaktarpis“, kurio inscenizacijos autorė yra Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatro režisierė Danutė – Budrytė Samienė.

Šiųmetinė „Baltijos rampa“ ypatinga buvo dar ir tuo, jog jo metu buvo paminėtos 120 – osios pirmojo lietuviško vaidinimo „Amerika pirtyje“ metinės. Ta proga Lietuvos mėgėjų teatrų taryba, festivalio stebėtojai ir režisieriai Palangoje aplankė vietą, kurioje stovėjo grafo Tiškevičiaus vaidinimui skirtas sandėlis (dabar čia stovi paminklinė lenta). Susirinkusiems kalbėjęs profesorius Petras Bielskis atkreipė dėmesį į pirmojo lietuviškojo vaidinimo svarbą Lietuvos valstybingumui.

Šia išskirtine proga jėgas suvienijo ir Latvijos, Estijos bei Lietuvos mėgėjų teatrai, kad festivalio žiūrovams padovanotų naują, pirmą kartą Palangoje suvaidinto spektaklio variantą. Režisieriaus Jono Buziliausko žinion, be latvių ir estų, pateko kolektyvai iš Utenos, Matuizų (Varėnos raj.), Skapiškio (Kupiškio raj.) ir Telšių. O paskutinę spektaklio sceną suvaidino režisierės Danutės Budrytės – Samienės vadovaujamas jungtinis Jurbarko kultūros centro K. Glinskio teatro (aktoriai: Indrė Kateivė, Mindaugas Balčaitis ir Raimondas Buitkus) ir Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro „Ąžuolynės“ teatras (aktoriai: Inesa Luckutė – Kazikaitienė ir Jonas Mockus).

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite