Jungtiniai ir interdisciplininiai mokymai specialistams, dirbantiems su asmenimis, turinčiais neurosensomotorikos sutrikimus

Šiauliai
Jurgita Kastėnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

2018 m. birželio 1 dieną pradėtas vykdyti bendras Lietuvos–Latvijos universitetų projektas Nr. LLI-352 „Joint and Interdisciplinary long life learning training for professionals working with neuro sensorimotor disorder/Interprof“.

Pagrindinis šio projekto tikslas – apjungiant Šiaulių ir Liepojos universitetų patirtis, sukurti, užregistruoti ir vykdyti mokslo ir praktikos naujovėmis grįstą mokymosi visą gyvenimą programą specialistams, kurių praplėstos reabilitacijos proceso kompetencijos atitiktų darbo rinkos poreikius, sukurtų prielaidas naujų, orientuotų į asmens sveikatinimo specialistų rengimą, regione.

Nustatyta, kad Lietuvos–Latvijos paribio regione trūksta specialistų, kurie po aktyvaus reabilitacijos periodo galėtų teikti kvalifikuotą, papildomos ir alternatyviosios medicinos pagalbą asmenims, sergantiems neurosensomotorinėmis ligomis. Todėl projekto metu siekiama didinti Lietuvos–Latvijos paribio regiono specialistų įsitraukimą į darbo rinkos santykius per inovatyvias ir tarpdisciplinines mokymosi strategijas.

80 specialistų iš Šiaulių ir Kuržemės regionų dalyvauja jungtinėse alternatyvios kineziterapijos, logoterapijos, Montesori, ergoterapijos, gyvūnų (šunų, žirgų bei delfinų) ir muzikos terapijos mokymų programose, parengtose, remiantis mokslo ir praktikos pasiekimais.

Pagrindinis projekto rezultatas – mokyti komandoje dirbti skirtingų sričių specialistus, gebančius derinti skirtingas reabilitacijos metodikas, atsižvelgiant į individualius paciento poreikius, galimybes ir pažeidimo pobūdį.

Pagrindinė šio projekto naujovė yra tai, kad kartu mokysis skirtingų sričių specialistai, jie bus supažindinti su naujomis ir efektyviomis reabilitacijos priemonėmis ir metodikomis bei bus išmokyti dirbti su įranga, padėsiančia taikyti reabilitacijos metodikas kiekvienam pacientui individualiai. Be to, reabilitacijos procesą papildydami efektyviomis netradicinėmis ir alternatyviomis (meno ir gyvūnų terapija) metodikomis.

Projekto trukmė – 24 mėnesiai. Projekto biudžetas – 287 550,5 Eur, o finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo (ERPF) – 244 417,92 Eur.

Kontaktai pasiteirauti plačiau apie projektą: shsc@su.lt

Remiamas turinys