Angle down Atgal

Juliaus įspūdžiai iš Ženevos

Marijampolės šv. Cecilijos gimnazijos 5 b klasės mokinys Julius Grinkevičius rugsėjo 12–15 dienomis, kaip mūsų šalies komandos narys, dalyvavo 34-ajame jaunųjų dviratininkų saugaus eismo konkurse ETEC-2019. Lietuvos komanda (4 geriausi dalyviai iš visos šalies) užėmė garbingą 9 vietą. Šv. Cecilijos gimnazija labai džiaugiasi pasiektais rezultatais ir parengė interviu su Juliumi.

Koks jausmas, kai sužinai, kad teks atstovauti ne klasei, ne Marijampolei, bet Lietuvai?

– Šią žinią aš išgirdau treniruočių stovykloje. Tą dieną, kai paskelbė pavardes tų, kurie pateko į rinktinę, labai džiaugiausi, negaliu net žodžiais apsakyti to jausmo. Kartu supratau, kokia tai didelė atsakomybė, nes atstovauti Lietuvai man reiškė dar daugiau ir atsakingiau dirbti. Aišku, džiaugiausi ir dėl tų, kurie manimi tikėjo ir kurių aš nenuvyliau.

Ar daug reikėjo dirbti, treniruotis?

– Treniruočių stovykloje dirbome nuo 8 valandos ryto iki 17 val. vakaro. Mokėmės teoriją, t. y. kelių eismo taisykles. Sunkiausias buvo figūrinis važiavimas, bet aš daug treniravausi, daug dirbau, juolab kad ši veikla man labai patiko. Aišku, daug padėjo ir mūsų treneriai B. Jankevičius ir N. Jankauskienė. Tai atsakingi, reiklūs, darbštūs ir labai geri žmonės. Šias savybes stengėsi ir mums išugdyti. Bendras darbas davė neblogų rezultatų.

Papasakok apie konkursą.

– Labai jaudinomės, bet žinojome, kad tą jaudulį turime įveikti. Mums teko atlikti 8 praktinio važiavimo dviračiu ir teorines užduotis. Taip pat turėjome papuošti šalmą. Man labai pasisekė figūrinio važiavimo rungtis, nes gavau tik vieną baudos tašką. Kitose rungtyse taip pat labai gerai sekėsi, todėl didžiuojuosi savim. Tai buvo mums nemažas išbandymas ir labai gera patirtis.

Kiek žinau, tu lankai dar ir irklavimo treniruotes, groji saksofonu. Kaip visur suspėji? Ar lieka laiko pasėdėti prie kompiuterio, pabūti su draugais?

– Dienotvarkė griežta. Irklavimas – pagrindinė mano sporto šaka. Patinka gamta, vanduo ir mano treneris Benas. Jis ne tik treneris, bet ir mano draugas. Šios treniruotės dažniausiai vyksta vasarą, todėl galiu skirti daugiau laiko. Dabar, kai prasidėjo mokslo metai, po pamokų du kartus per savaitę mokausi groti saksofonu. Bet kai noriu, suspėju visur. Man labai patinka muzika. Nuo mažens mėgau jos klausytis. Ypač sužavėjo saksofonas. Man padės mokytojas Remigijus Stočkus ir išmoksiu juo groti. Mūsų mieste tikrai yra daug įvairių būrelių, organizacijų, kurie gali padėti atrasti save. Aš anksčiau lankiau baseiną, dailės studiją, o dabar irkluoju, važiuoju dviračiu ir groju saksofonu. Tad linkiu visiems atrasti save.

Juliau, mes didžiuojamės, kad tu mokaisi mūsų gimnazijoje, ir tikime, kad Ženeva – mažas laiptelis link tavo gyvenimo aukštumų. Sėkmės Tau ir ačiū už pokalbį.

Kalbėjosi mokytoja Ilona MARTINAITIENĖ

Nuotrauka iš mokyklos archyvo

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite