Angle down Atgal

„Judumo iššūkis“ Linkuvos gimnazijoje

Valstybės pažinimo centras prisijungė prie Europos judumo savaitės rugsėjo 16–22 d. ir pakvietė moksleivius burti savo klasės draugus bei įveikti „Judumo iššūkį“.

Rugsėjo 18 d. gimnazijos fizinio ugdymo mokytojai Lina Alekseriūnienė ir Algimantas Masilionis visus norinčius ugdymo įstaigos bendruomenės narius pakvietė  priimti „Judumo iššūkį” devizu „Aš ratukus du turiu ir judu, judu, judu...”  ir su savo bemotore dvirate transporto priemone įveikti kliūčių ruožą bei  nuvažiuoti simbolinį atstumą nesivaržant ir nelenktyniaujant.

Džiugu, kad iniciatyvą palaikė gimnazijos administracija ir jaunieji eismo dalyviai. Pastebėta, kad atsirado poreikis tokios veiklos tęstinumo, kurį būtinai esant progai, įgyvendinsime.

Judumo savaitės metu  klasių kolektyvai galėjo sudalyvauti ir  konkurse, kurio prizas - galimybė  būti pakviestiems susitikti su Lietuvos  Respublikos Prezidentu ir aplankyti Valstybės pažinimo centrą.  Kolektyvams tereikėjo pasirinkti netaršias transporto priemones Judumo savaitės metu  ir užfiksuoti vaizdo įrašu arba fotografija, kaip klasė juda gamtos neteršiančiomis priemonėmis, pavyzdžiui, į ekskursiją, mokyklą ar klasės išvyką, bei aprašius kaip sekėsi įgyvendinti iššūkį, ar dažnai jas naudoja, nusiųsti organizatoriams.

Pasak Valstybės pažinimo centro, šiandien sunkiai įsivaizduojame savo kasdienybę be automobilio. Šeimos automobiliu vykstame į mokyklą, būrelius, tėveliai vaikus pavėžėja pas draugus. Daugeliui iš mūsų ir suaugusiųjų tai tapo įpročiu, kurio kartais sunku atsisakyti net tada, kai reikia įveikti trumpus atstumus. Vis dėlto, ar susimąstome, kad tokie įpročiai teršia mūsų aplinką, tačiau ir mes, keisdami juos mažais žingsneliais, galime prisidėti prie aplinkos taršos mažinimo ir švarios Lietuvos kūrimo.  

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite