Jubiliejiniame bėgime Jonavoje - maratonininkų triumfas

Lietuvos bėgimo taurė nuotr.
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną bėgimo entuziastai rinkosi Jonavoje, kur vyko 30-asis bėgimas „Obeliskas A. Kulviečiui - Jonava“. Kartu tai buvo ir trečiasis šių metų Lietuvos bėgimo taurės etapas, kurį papuošė iškilmingos Kovo 11-osios eitynės. Ilgiausioje 15 km distancijoje triumfavo maratonininkai Valdas Dopolskas ir Remalda Kergytė-Dauskurdienė.

Permainingomis oro sąlygomis vykusį bėgimą nuo obelisko A. Kulviečiui iki Jonavos centro dalyvius lydėjo ir pavasariška saulė, ir žiemiška pūga.

„Per tuos 15 km oro sąlygos buvo visokios: ir vėjo, ir sniego, ir pavėjui, ir prieš vėją, ir į kalną, ir nuo pakalnės, bet esu patenkinta“, - kalbėjo moterų grupėje pirmoji finišo liniją kirtusi R. Kergytė-Dauskurdienė.

Olimpietei tai buvo pirmoji pergalė šįmet, o į bėgimą Jonavoje ji grįžo po penkerių metų pertraukos.

„Pirmą kartą čia bėgau 2014 metais, bet tuomet laimėjo Rasa Drazdauskaitė. Džiaugiuosi, kad galėjau grįžti ir džiaugtis pergale. Bėgau savo tempu, konkurencijos didelės nebuvo, padėjo dviratininkas vedlys. Rezultatu taip pat džiaugiuosi - pasiektas asmeninis laikas“, - sakė ji.

Balandžio mėnesį pusmaratonį, o gegužę - maratoną planuojanti bėgti R. Kergytė 15 km įveikė per 54 min. 50,4 sek. Nuo „Stadijos“ bėgimo klubo atstovės artimiausia persekiotoja atsiliko beveik 3 min. Antra distanciją įveikė Kamilė Vaidžiulytė (57.32,1, „Stadija“), trečia - Viktorija Varnagirytė (57.51,0, „Lukas“).

Vienas geriausių Lietuvos bėgikų Valdas Dopolskas pirmadienį ne tik tapo 15 km distancijos nugalėtoju, bet ir pagerino trasos rekordą.

„Esu tikrai labai patenkintas, juo labiau, kad tai buvo jubiliejinis bėgimas Jonavoje, - kalbėjo jis. - Antrame ar trečiame kilometre atitrūkau nuo Egidijaus, laikiausi savo tempo, bėgau tolygiai“.

Balandžio 7 dieną V. Dopolskas planuoja dalyvauti maratone Hanoveryje, kur sieks pasaulio lengvosios atletikos čempionato normatyvo.

Naują trasos rekordą įtvirtinęs V. Dopolskas 15 km nubėgo per 46 min. 32,7 sek. Antrąją vietą užėmė Egidijus Adomkaitis (48.05,9, „F.O.C.U.S. running“), trečias liko Mindaugas Viršilas (48.37,6, „Stadija“).

15 km distancijoje greičiausiai finišavę šeši vyrai ir šešios moterys buvo apdovanojami ne tik taurėmis, bet ir piniginiais prizais.

2 km distancijos nugalėtoju tapo Dainius Liutkus („OCR Baltic Warriors“, 6.49,5), jam į nugarą kvėpavo Marius Griušelionis (6.51,6, „Birštonas“), trečiąją vietą užėmė Vakaris Jankauskas (7.13,6, „Jonavos KKSC“).

Moterų grupėje pirma 2 km įveikė Karolina Bliujūtė (7.40,4, „Vilnius bėgikės“), antra - Ugnė Paurytė (7.44,3, „R. Sargūno sporto gimnazija“), trečia - Inga Mikštaitė (8.00,9, „I Run LT“).

30-ąjį kartą rengiamo bėgimo pradžia buvo dar 1989 metais, kai 16 entuziastų iš Jonavos krašto bėgdami etapais nešė Lietuvos vėliavą. Paskelbus Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo aktą, bėgimas tapo tradiciniu - vyksta kiekvienais metais kovo 11 dieną.

Po trijų LBT etapų klubų įskaitoje į priekį išsiveržė „Bėgimo klubas“ (3284 tšk.), antras - „Jonavos BK Maratonas“ (3115 tšk.), o į trečiąją vietą iš pirmosios smuktelėjo „Lukas“ (3109 tšk.).

Penkiuose Lietuvos bėgimo taurės etapuose greičiausio klubo laukia ne tik piniginiai prizai, bet ir šeši kelialapiai į 2020 metų Milano maratoną.

Ketvirtasis Lietuvos bėgimo taurės etapas - nuotykių lenktynės aplink Rėkyvos ežerą - vyks kovo 17 dieną. Šiuo bėgimu Šiauliuose bus paskelbtas vasaros sezonas.