Angle down Atgal

Joniškyje neformaliojo švietimo užsiėmimai vyksta nuotoliniu būdu

Valstybės lygiu paskelbus ekstremalią situaciją ir karantiną, 15 neformaliojo švietimo teikėjų parengė ir pateikė nuotolinio mokymo programas. Visgi vėliau keletas teikėjų dėl techninių ar kitų aplinkybių atsisakė minties vykdyti programas nuotoliniu būdu. Tad šiuo metu 13 teikėjų nuotoliniu būdu vykdo 16 neformaliojo ugdymo programų.

Nuotoliniu būdu vykdomos įvairios programos: robotikos, menų krypties, šokių ir sporto. Jose dalyvauja daugiau kaip 450 vaikų. Kad tokiu būdu programas galima būtų vykdyti, tėvai turėjo parašyti sutikimus.

Nors NVŠ užsiėmimai vyksta ir sudėtingomis sąlygomis, tačiau jie labai svarbūs vaikams dėl kelių priežasčių. Visų pirma, būtent neformali veikla padeda sėkmingai veikti netikrumo ir permainų laikotarpiu. Vaikai renkasi tas neformaliojo ugdymo veiklas, kurios jiems labiausiai patinka. Linkę kurti – muzikuoja, konstruoja, vaidina, dainuoja; teikiantys pirmenybę judriosioms veikloms – šoka ar renkasi kurią nors sporto šaką. O jų mūsų rajono teikėjai siūlo ne vieną.

Psichologai pabrėžia, kad susiduriant su nestandartinėmis situacijomis vaikui labai svarbu turėti profesionalo vedamą veiklą, kuria užsiimti jam yra malonu, be to, vaikai turi galimybę veikti kartu su bendraminčiais. NVŠ teikėjai džiaugėsi, kad tėvai kaip tik skatino vaikus neužsisėdėti namie prie kompiuterio, o sportuoti, mankštintis, tobulėti vykdant mokytojo pateiktas užduotis.

Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, kaip įprasta, turi vykdyti nuotoliniu būdu vykdomų neformaliojo vaikų švietimo programų stebėseną, o teikėjai parengti ataskaitas apie programų vykdymą.

NVŠ veikla finansuojama projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ (projekto Nr. 09.2.2-ESFA-V-729-01-0001) lėšomis. Dėl NVŠ programų vykdymo informaciją teikia:

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite