Angle down Atgal

Joniškyje kuriamos legalios gyvūnų kapinaitės

Naminiai gyvūnai iš paprastų augintinių ilgainiui tampa šeimos nariais, o atsisveikinimas su jais sukelia nemažą širdies skausmą. Juolab, kad draugu tapusio keturkojo dažnas šeimininkas neturi kur palaidoti. Taip atsiranda problema – keturkojus pradedama laidoti bet kur – pievose, pamiškėse, poilsio zonose ar savo kiemuose. Joniškio rajono savivaldybės administracija, matydama realią problemą, su kuria susiduria dažnas miestelėnas, ėmėsi ją spręsti – sudarė darbo grupę, kuri apsvarsčiusi įvairius variantus pateikė tris galimas legalių gyvūnų kapinaičių vietas ir pakvietė gyventojus dalyvauti apklausoje renkant tinkamiausią vietą Joniškio mieste, kur amžiną poilsį ateityje rastų mylimi augintiniai.

Joniškio rajono savivaldybės interneto svetainėje yra sukurta elektroninė apklausa, kur gyventojai gali išreikšti nuomonę, pasirinkdami jiems atrodančią tinkamiausią gyvūnų kapinaičių vietą.

Pirmoji kapinaitėms siūloma vieta numatyta Joniškio mieste, adresu Stadiono takas 22, poilsio zonos ,,Sidabra“ šiaurinėje dalyje. Jai būtų skirta 10 arų valstybinės žemės sklypo teritorija, apaugusi lapuočiais medžiais ir pasiekiama esamo parko takais arba privažiuojama nuo miesto aplinkelio. Antroji siūloma vieta numatyta Pakluonių gatvėje, už šunų vedžiojimo aikštelės. Ši maždaug 10 arų teritorija yra laisvame valstybinės žemės sklype. Ji pasiekiama automobiliais ir pėstute. Trečioji vieta numatyta Beržininkų kaime, už Joniškio miesto ribos. Ramybės gatvės 14 numeriu pažymėta 5 arų teritorija yra šalia naujųjų Joniškio miesto kapinių. Prie apklausos pateikiamos visos siūlomos galimų kapinaičių vietos bendrame Joniškio miesto žemėlapyje.

Joniškio rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavo skyriaus vedėjos, rajono vyriausiosios architektės Daivos Bičkienės teigimu, visi tolimesni projektavimo darbai priklausys nuo to, kurią visgi vietą pasirinks rajono gyventojai. Kol kas gyventojų apklausa yra tebevykdoma.

Dar šių metų pavasarį Joniškio rajono savivaldybės tarybos narys Ernestas Vasiliauskas ir Lietuvos gyvūnų globos draugijos Joniškio skyriaus pirmininkė Stanislava Berklovienė kėlė klausimą dėl legalių gyvūnų kapinių įrengimo Joniškio mieste, nes anot jų, tai jau nebe svarstytina galimybė, o būtinybė.

Manoma, kad ateityje mieste įrengus legalias gyvūnų kapines būtų išspręsta ne vieną dešimtmetį trukusi problema, o nenaudojama teritorija tarnautų visuomenės poreikiams.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite