Angle down Atgal

Jonaviškius ir jų svečius į Joninių slėnį vilios „Operos magija“

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas), Kauno valstybinis choras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas) drauge su solistais Jūrate Švedaite (sopranas, Lietuva ir JAV), Kristianu Benediktu (tenoras) sekmadienio vakarą Jonavos Joninių slėnyje pristatys vieną iš 26-ojo Pažaislio muzikos festivalio programų. Koncerte „Operos magija“, kuriame skambės gražiausios Amilcare Ponchiellio operos „Lietuviai“ ištraukos, diriguos M. Pitrėnas.

Festivalio vadovė Giedrė Mikaitienė priminė, kad Pažaislio muzikos festivalio koncertai Jonavos Joninių slėnyje jau seniai tapę tradicija. Ir kokiais maršrutais per Lietuvą bekeliautų daugiau nei prieš ketvirtį amžiaus užgimęs prie Kauno marių, Pažaislyje, ilgiausiai trunkantis klasikinės muzikos festivalis, jis nė vienais metais neaplenkia Jonavos. Juolab, kad ir šio miesto savivaldybė mielai talkina festivalinio renginio Joninių slėnyje organizatoriams.

Šiemet Joninių slėnyje skambės operos, 1874 metais sulaukusios sėkmės per premjerą Milano teatre „La Scala“, gražiausios ištraukos. Pažymėtina, kad opera po premjeros buvo atlikta įvairiuose kituose Italijos miestuose, netgi – Buenos Airėse ir Čikagoje.

„Lietuviai“ ne kartą nuskambėjo ir Lietuvoje. Ir buvo paaiškinta, kodėl Giuseppe’s Verdi amžininkas ir Giacomo Puccini mokytojas Amilcare Ponchielli sukūrė operą, pavadintą „Lietuviai“. Tai – nuopelnas Adomo Mickevičiaus, kurio poema „Konradas Valenrodas“ pateko į rankas vienam iš „Riccordi“ leidyklos libretistų. Įtikintas poemos grožio ir tinkamumo operos libretui, garbusis Casa Riccordi pavedė libretą parašyti Antonio Ghislanzoni (žinomam kaip G. Verdi operos „Aidos“ libretistui), o muziką – A. Ponchielliui. XIX amžiuje italų operos kūrėjas išaukštino lietuvių tautą kaip drąsią ir didingą, kuriai tėvynės laisvė brangesnė už gyvybę.

„Joninių slėnyje ypač palanki muzikai aura, o publika irgi ypatinga. Tad tikime, kad ekspresyvi bei melodinga operos fragmentų muzika, atliekama išskirtinių atlikėjų – soprano Jūratės Švedaitės ir tenoro Kristiano Benedikto bei Kauno valstybinio choro ir Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro, diriguojant maestro Modestui Pitrėnui, jonaviškiams atsiskleis visomis spalvomis“, – sakė Eltai Pažaislio muzikos festivalio sumanytojas Justinas Krėpšta.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite