Angle down Atgal

Jonava paskelbta taikos miestu

Taikos vėliavos komitetas, Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie Jungtinių Tautų skyrius Lietuvoje, Jonavos rajono savivaldybė, atsižvelgdami į Jonavos miesto puoselėjamas tradicijas, kultūros prioriteto visuomenės gyvenime kūrimą, š. m. balandžio 12 d. paskelbė Jonavą Taikos miestu.

Taikos vėliavos komitetas įteikė miestui Taikos vėliavą. Su palinkėjimu „Tegul šis reikšmingas simbolis įkvepia miesto visuomenę gyventi Meile, Džiaugsmu ir Grožiu", dokumentą pasirašė Taikos vėliavos komiteto pirmininkė, Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie JT koordinatorė Lietuvoje dr. Auksė Narvilienė ir Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius.

***

Taikos miestai – tai istorijos-kultūros centrai, siekiantys sukurti lokalaus lygio taikos teritorijas, taikos kultūros ir meno teritorijas, mokslinės ir tiriamosios veiklos teritorijas, žinių apie taiką teritorijas, naujų kelių vaikų ugdymui ir išsilavinimui kūrimo ir įgyvendinimo teritorijas, kūrybos ir inovacijų teritorijas, taikos kūrybos politikos, bendradarbiavimo teritorijas, sveikos gyvensenos teritorijas, aplinkos apsaugos ir ekologinės kultūros teritorijas.

Tarptautinės Taikos miestų sąjungos pagrindinis uždavinys yra kultūrinių ryšių ir bendradarbiavimo tarp tautų bei taikdariškų iniciatyvų vystymas, kurių pagrindu formuojamos ir propaguojamos vienybės, taikos, meilės, gėrio ir grožio idėjos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite