Angle down Atgal

Jonas Bartkus: „Dažniau buvo džiaugsmo ašaros“

Savaitraštis „Etaplius“ tęsia straipsnių ciklą „Kada paskutinį kartą?“, kuriame pristatome Šiaulių miesto politikus – Tarybos narius. Kokie jie žmonės?

Kada paskutinį kartą?

– Žiūrėjote į žvaigždes?

– Vasaros pabaigoje Žemaitijos kaime (žmonos gimtinėje) dažnai vakarais būna labai gražus žvaigždėtas dangus, kurio nepastebėti neįmanoma. Bent jau Didžiuosius Grįžulo ratus ir Šiaurinę žvaigždę visada surandu. Pavasarį atsinaujinanti gamta ir žvaigždėtas vasaros pabaigos dangus veikia labai pozityviai, raminančiai.

– Lipdėte sniego senį?

– Tik vaikystėje. Nors turiu du sūnus, anūkų – ne, todėl nėra tokios progos. O vaikystėje, pasirodžius pirmajam sniegui, su metais jaunesniu broliu tai darydavome kiekvieną žiemą.

– Padėjote kitam?

– Daugiausia dėmesio pagalbos projektams skiriame kartu su „Lions ALKA“ klubu. Įdomūs projektai skirti Aklųjų ir silpnaregių draugijos Šiaulių skyriui, Pamūšio parapijiniams vaikų globos namams. Skiriu asmeninę paramą žemaičių kultūros draugijos „Saulaukis“ veiklai.

– Ką nors pasodinote?

– Šį pavasarį kaimo sodyboje pasodinau porą vyšnaičių. Kartu su žmona kaime turime visą daržą – pasodinome šį pavasarį svogūnų, česnakų, morkų, burokėlių ir, žinoma, šiek tiek bulvių.

– Sportavote?

– Pastarųjų metų pagrindinis sportas – išvykos dviračiu. 40–50 km su žmona įveikiame nesunkiai.

– Verkėte?

– Tai labai asmeniška. Ačiū Dievui, pastaraisiais metais tai dažniau buvo džiaugsmo ašaros.

– Bučiavotės?

– Žmoną kartais pabučiuoju.

– Skaitėte knygą?

– Knygas skaitau per atostogas. Šį pavasarį perskaičiau F. Scotto Fitzgeraldo „Didįjį getsbį“, Jane Harper detektyvą „Sausra“ ir Andriaus Tapino „Prezidentą“. Dvi pirmąsias pasirinkau pagal knygų pardavėjų rekomendacijas, o trečioji atsirado, nes perskaičiau greičiau, nei planavau. „Prezidentas“ atsirado dėl geros reklamos. Atostogoms perku elektronines knygas, kurias skaitau „Kindle“ skaityklėje.

– Buvote kine?

– Paprastai pasižiūriu naujausius lietuviškus filmus. Paskutinis – D. Ulvydo „Ir visi jų vyrai“.

– Atostogavote?

– Šį pavasarį vieną savaitę praleidome Bulgarijoje prie Juodosios jūros.

– Žaidėte su vaikais?

– Retai tai darau – neprisimenu.

– Čiuožėte pačiūžomis?

– Nesu to daręs niekada.

– Buvote pas gydytoją, sirgote?

– Prieš metus – virusinė infekcija.

– Vėlavote?

– Stengiuosi nevėluoti. Vėluoju kartais į miesto Tarybos arba komiteto posėdžius.

– Jautėtės įsižeidęs?

– Esu politikas. Todėl įsižeidimą reikia pamiršti. Tendencingi, nepagrįsti kaltinimai kartais palieka nuoskaudų.

– Įžeidėte kitą?

– Greičiausiai yra politinių oponentų, kurie galėjo įsižeisti dėl vieno ar kito pasisakymo.

– Buvote bažnyčioje?

– Tėvo dienos proga dalyvavau šv. Mišiose Salantų bažnyčioje. Su žmona esame praktikuojantys katalikai, todėl savo Šv. Jurgio parapijos bažnyčioje ar katedroje lankomės gana dažnai.

– Pagyrėte save ir džiaugėtės, kad esate naudingas politikas?

– Pastaruosius dvejus trejus metus esu opozicijoje. O joje retai būna naudingų darbų – man labiau visada patinka vykdyti kuriamąjį darbą. Džiaugiuosi, kad kartu su jaunais bendraminčiais paruošėme gerą programą savivaldos rinkimams. Nors rinkėjai jos, mano nuomone, deramai neįvertino, pastebime, kad valdančioji dauguma kai kurias nuostatas įtraukia į savo programą ar patyliukais kai ką įgyvendina.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite