Angle down Atgal

„Johnson & Johnson“ atideda savo vakcinos nuo COVID-19 platinimą Europoje

Bendrovė „Johnson & Johnson“ antradienį pranešė, kad atideda vakcinos nuo COVID-19 platinimą Europoje, JAV vaistų reguliavimo tarnyboms saugumo sumetimais sustabdžius skiepijimą šia vakcina.

JAV maisto ir vaistų administracija ir Ligų kontrolės centrai nusprendė laikinai sustabdyti skiepijimą šia vakcina po pranešimų apie šešis retų kraujo krešulių susidarymo atvejus paskiepytiems pacientams Jungtinėse Valstijose.

„Mes priėmėme sprendimą prevenciškai atidėti savo vakcinos platinimą Europoje“, – pranešė „Johnson & Johnson“. Pranešime taip pat priduriama, kad bendrovė peržiūri minėtus atvejus su Europos sveikatos apsaugos pareigūnais.

JAV pareigūnai rekomendavo laikinai stabdyti skiepijimą „Johnson & Johnson“ vakcina 

JAV aukšto rango sveikatos apsaugos pareigūnai rekomendavo sustabdyti skiepijimą „Johnson & Johnson“ vakcina nuo COVID-19, „imantis perteklinių atsargos priemonių“, kol tiriamas ryšys tarp šių skiepų ir retų kraujo krešulių susidarymo, antradienį pranešė vaistų reguliavimo tarnybos.

JAV maisto ir vaistų administracija (FDA) ir Ligų kontrolės centrai (CDC) vertina „galimai reikšmingus“ pranešimus apie šešis retų kraujo krešulių susidarymo atvejus paskiepytiems pacientams, sakoma JAV Maisto ir vaistų administracijos pranešime.

Visi šie atvejai susiję su moterimis nuo 18 iki 48 metų, o simptomai pasireiškė praėjus 6–14 dienų po vakcinacijos.

„Rekomenduojame sustabdyti skiepijimą, kol bus užbaigtas šis procesas“, – nurodoma jame.

Reguliavimo tarnyba nurodė, kad iki pirmadienio JAV buvo suleista daugiau kaip 6,8 mln. „Johnson & Johnson“ vakcinos dozių. Tai reiškia, kad minėtas retas poveikis buvo nustatytas maždaug vienu iš milijono atvejų.

CDC trečiadienį sušauks patariamojo komiteto posėdį, siekiant „toliau išnagrinėti atvejus ir įvertinti jų galimą reikšmę“, o FDA irgi vykdys savo tyrimą.

FDA pareiškė paraginusi padaryti pauzę, kad sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai būtų informuoti ir galėtų suplanuoti tinkamus gydymo planus.

Toks pareiškimas buvo paskelbtas praėjus kelioms dienoms po Europos Sąjungos vaistų reguliavimo tarnybos pranešimo, kad ji taip pat nagrinėja galimus kraujo krešulių atvejus tarp „Johnson & Johnson“ vakcina paskiepytų žmonių.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite