Foto netoli Gegužių gtv, už "Laidojimo" namų
Angle down Atgal

Jeigu gamtos nemylėsime, didelių bėdų turėsime

Tau yra Etaplius.lt skaitytojo nuomonė, už kurios turinį redakcija neatsako!

Dažnai matau išmestas šiukšles ir šiaip popiergalius ir pagalvoju, iš kur atsirado tas netvarkingumas?

Dauguma mūsų piliečių laikosi tvarkos, nemėto bet kur kokių celafaninių maišelių ar popiergalių, bet dalis gyventojų, o ypatingai jauno amžiaus gyventojai visiškai nesupranta, kad numestas maišelis ar stiklinė tara ne tik kad teršia gamtą, bet ir nepuošia mūsų. Dar vienas labai pavojingas dalykas, taigi suverstos šiukšlės bet kur ant žolynėlio pradeda pūti, pradeda skleisti nemalonius kvapus.

Man vienas kaunietis mano panašaus amžiaus pasakojo gana jo matytą įdomų atsitikimą. Tai buvo 1939 m. Kaune. Tais metais Lietuvoje buvo dislokuoti kareivių daliniai, neva tai apsaugai mūsų valstybės nuo hitlerininkų grėsmės. Atvykę rusai stebėjosi mūsų anų metų turtingumu ir gatvių švarumu. Ir štai pavyzdys Kaune. Eina stalininės kariaunos karininkas gatve, ir užsimanė parūkyti. Išsitraukė iš kišenės papirosų "Kazbek" pakelį, atidarė ir pasiėmė paskutinį popirosą. Popirosą įsikišo tarp lūpų, o pakelį išmetė ant šaligatvio. Tai pamatė jauna mergaitė. Ji pribėgo, pasiėmė tą "Kazbek" tuščią dėžutę, pasivijo tą karininką ir rodo tą jam dežutę. Jis jai rankų gestais rodo, kad jam nereikia tos dežutės ir davė suprasti, kad ji gali tą dežutę pasiimti. Kadangi mergaitė nesupranta rusiškos kalbos ir negali jam paaiškinti, tada paėmė, už rankos nuvedė iki atliekų dėžės, ir įmetė tą dėžutę. Tas karininkas kaip ir susinepatogino. Mat jis suprato, kad Lietuvoje yra švara ir niekas nemėto tuščių pakelių ar kitokios taros bet kur, kaip jo tėvynėje.

Taigi ir kyla mintis, kad šiukšlinti išmokome iš per daug ilgai buvusių okupantų. Bet mes jau 30 metų, kaip "globėjų" iš rytų atsikratėme, laisvai galime išvažiuoti į kitus kraštus. Pasižiūrėti kaip kitur gyvena. Dar vieno dalyko reikia nepamiršti, kad teršiama gamta pradeda kaip ir pykti, juk teršalai lietaus nuplaunami į upelius ir ežerus, atsiranda įvairūs virusai, kurie sukelia ligas. Dar vienas labai pavojingas dalykas kada numetami stikliniai tušti buteliai. Labai pavojingi tampa miškuose, kurie saulės spindulių dėka sukelia gaisrus. Taigi mokykimės gyventi civilizuotai, nemėtikime celofanų ar kitokios taros bet kur.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite