Angle down Atgal

JAV per gaisrą desanto laive sužeistas 21 žmogus

Mažiausiai 21 žmogus buvo lengvai sužeistas sekmadienį per sprogimą ir gaisrą viename JAV karo laive, stovinčiame San Diego karinio laivyno bazėje Kalifornijoje, pranešė kariškiai.

Apie gaisrą „Wasp“ klasės desanto operacijų laive „USS Bonhomme Richard“ buvo pranešta po 9 val. vietos (19 val. Lietuvos) laiku, sakė JAV Ramiojo vandenyno laivyno antvandeninių pajėgų atstovas Mike'as Raney (Maikas Reinis).

Septyniolika jūreivių ir keturi civiliai buvo hospitalizuoti dėl „gyvybei pavojaus nekeliančių sužeidimų“, sakoma M. Raney trumpame pranešime. Daugiau detalių jis nepateikė.

Anksčiau pareigūnai sakė, kad mažiausiai vienas žmogus gydomas dėl apsinuodijimo dūmais.

Kol kas neaišku, kokia 255 metrų ilgio laive driokstelėjusio sprogimo ir gaisro priežastis.

Didžiuliai dūmų debesys buvo matomi toli aplink San Diegą.

San Diegas yra „Bonhomme Richard“ pagrindinis uostas. Į jį laivas atplaukė, kad būtų atlikti įprasti priežiūros darbai.

Pasak M. Raney, incidento metu laive buvo apie 160 jūreivių ir karininkų. Per įprastas aktyvios tarnybos misijas jame būna apie tūkstantis žmonių.

Karo laivyno operacijų vadas admirolas Mike'as Gilday (Maikas Gildis) sakė, kad visi įgulos nariai buvo rasti.

“Esame dėkingi už greitą ir betarpišką vietos bazės ir laive „USS Bonhomme Richard“ buvusių ugniagesių atsaką“, – sakoma M. Gilday pranešime.

Prieš 23 metus pastatytas laivas gali nešti sraigtasparnius, mažesnius desanto laivus ir amfibijas. Gaisras galėjo padaryti didelės žalos, ypač jeigu jis pasiekė mašinų skyrių ir kitus sunkiai prieinamus skyrius su svarbia įranga, sakė admiraliteto ir tarptautinės jūrų teisės profesorius Lawrence'as B. Brennanas (Lorensas B. Brenanas), dirbantis Fordamo universitete Niujorke.

“Tokio pobūdžio gaisro karštis gali deformuoti plieną, o tai gali būti didelė problema bet kuriam laivui, – aiškino L. B. Brennanas. – Senesniam laivui tai dar didesnė problema.”

Du kiti bazėje stovintys laivai – „USS Fitzgerald“ ir „USS Russell“ – buvo patraukti toliau nuo užsidegusio laivo, sakė pareigūnai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite