Angle down Atgal

JAV: J. Bidenas vasarį Vašingtone priims Vokietijos kanclerį

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) vasarį Vašingtone priims Vokietijos kanclerį Olafą Scholzą (Olafą Šolcą), penktadienį pranešė vienas amerikiečių pareigūnas, paneigęs pranešimus, kad tarp abiejų lyderių kilo ginčas.

Vokiečių savaitraštis „Der Spiegel“ penktadienį pranešė, kad naujasis valstybės vadovas atsisakė kvietimo šią savaitę per „paskutinės minutės susitikimą“ su JAV prezidentu aptarti Ukrainos krizę.

„Galiu pasakyti, jog pranešimai, kad kancleris jau atsisakė prezidento J. Bideno paskutinės minutės kvietimo, neatitinka tikrovės“, – naujienų agentūrai AFP sakė O. Scholzo atstovas.

„Ši istorija visiškai melaginga, ji išgalvota, o prezidentas jau gerai pasikalbėjo su kancleriu ir nekantriai laukia galimybės jį priimti Vašingtone vasario mėnesį“, – pareiškė minėtas JAV pareigūnas, lydintis valstybės sekretorių Antony Blinkeną (Entonį Blinkeną) pakeliui iš Europos.

Berlynas dar oficialiai nepatvirtino vizito Baltuosiuose rūmuose planų.

Vokietija atlieka svarbų vaidmenį derybose dėl beprecedenčių sankcijų, kurias Vakarų šalys grasina paskelbti Rusijai, jei ši įsiveržtų į Ukrainą.

Vašingtonas planuoja, kad tokiu atveju kone didžiausia bausmė Maskvai būtų Berlyno atsisakymas eksploatuoti naująjį dujotiekį „Nord Stream 2“. Šis vamzdynas, jungiantis Rusiją ir Vokietiją, yra itin reikšmingas Kremliaus ekonominėms ambicijoms.

„Der Spiegel“ savo straipsnyje paminėjo JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) direktoriaus Williamo Burnso (Viljamo Bernso) vizitą Vokietijos kanceliarijoje praėjusią savaitę. Jo metu W. Burnsas „paprašė Scholzo užimti griežtesnę poziciją Rusijos atžvilgiu“, pranešė savaitraštis, bet nenurodė šaltinio.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite