Angle down Atgal

JAV demokratams baigus dėstyti argumentus D. Trumpo apkaltos byloje pasisakys gynėjai

JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) advokatai šeštadienį ruošiasi pirmajai visavertei gynybos dienai Senate nagrinėjant istorinę apkaltos bylą, demokratų kaltintojams per tris dienas baigus dėstyti argumentus, kodėl valstybės vadovas turi būti atstatydintas iš pareigų.

Atstovų Rūmų demokratai, savo argumentams išdėstyti gavę iš viso 24 valandas, sakė prisiekusiųjų vaidmenį atliekantiems 100 vietų turinčio Senato nariams, kad D. Trumpas piktnaudžiavo prezidento įgaliojimais, spausdamas Ukrainą pradėti tyrimus, galėjusius suteikti jam politinę paspirtį, o vėliau stengėsi blokuoti Kongreso pastangas ištirti šiuos veiksmus.

Pasak demokratų, jie yra surinkę pakankamai įrodymų, o apkaltos proceso Atstovų Rūmuose vadovas Adamas Schiffas (Adamas Šifas) perspėjo, kad D. Trumpas toliau keltų „betarpišką grėsmę“ Amerikos demokratijai, jeigu pasiliktų valdžioje.

„Visa tai yra „pirmiausiai – Trumpas“, o ne „pirmiausiai – Amerika“, – Senatui sakė A. Schiffas, perfrazuodamas D. Trumpo rinkimų kampanijos šūkį.

„Prašau jūsų, maldauju – suteikite Amerikai sąžiningą teismą. Ji to nusipelnė“, – pridūrė jis, kreipdamasis į respublikonus, nuo kurių priklauso, ar bus leista duoti parodymus liudytojams, kurių D. Trumpas nepageidauja.

Vis tik daugelis Senato respublikonų viešai reiškė palaikymą prezidentui, nepaisant tvirtų ir išsamių liudijimų apie D. Trump netinkamą elgesį.

„Nemanau, kad kas nors, ką jie [demokratai] iki šiol yra pasakę, yra verta apkaltos, – žurnalistams penktadienį sakė senatorius Rickas Scottas (Rikas Skotas). – Tikiuosi, kad Baltieji rūmai rytoj pradės šalinti nesusipratimus, nes iki šiol visa tai buvo šališka.“

D. Trumpo gynėjai pasisakymus pradės šeštadienį 10 val. vietos (17 val. Lietuvos) laiku. D. Trumpas, buvęs televizijos realybės šou žvaigždė, vienoje savo „Twitter“ žinutėje šį eterio laiką pavadino „Televizijos Mirties slėniu“.

Jo stovyklos argumentai bus toliau dėstomi pirmadienį ir antradienį. Po to Senato nariai turės galimybę užduoti klausimų ir balsuos, ar reikia išklausyti papildomų liudytojų, ko nuo pat pradžių siekė demokratai.

D. Trumpo gynyba bus „daug glaustesnė“ ir „lengviau suprantama“ negu kaltintojų argumentai, televizijai „Fox News“ sakė respublikonas senatorius Mikeas Braunas (Maikas Braunas).

Demokratai argumentavo, kad D. Trumpo atsisakymas leisti duoti parodymus aukšto rango pareigūnams ir pateikti reikalaujamus dokumentus, susijusius su tyrimu dėl Ukrainos, patvirtina antrąjį jam iškeltą kaltinimą – dėl trukdymo Kongreso darbui.

D. Trumpas uždraudė savo administracijai patenkint 71 prašymą pateikti konkrečius dokumentus. Penki iš šių reikalavimų yra susiję su prezidento spaudimu Kijevui, galimai darytu siekiant užsitikrinti Ukrainos pagalbą D. Trumpo perrinkimui vėliau šiais metais, senatoriams sakė demokratų apkaltos proceso koordinatorė Val Demings.

D. Trumpas taip pat neleido vykstant apkaltos tyrimui liudyti 12-ai dabartinių ir buvusių administracijos pareigūnų, nors daugumai buvo pateikti šaukimai į klausymus, pridūrė ji.

„Prezidento Trumpo trukdymas apkaltos tyrimui buvo kategoriškas, beatodairiškas ir neturintis istorinio precedento“, - pabrėžė V. Demings.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite