Angle down Atgal

Jaunuolių įgyta patirtis ESF ir JUI finansuojamo projekto „Atrask save“ išvažiuojamuosiuose seminaruose

Jau trečius metus Lietuvos darbo birža visoje šalyje įgyvendina ESF ir JUI lėšomis finansuojamą projektą „Atrask save“, kurio dalyviai yra 15-29 metų darbo neturintys ir jokiuose mokymuose nedalyvaujantys, nestudijuojantys jaunuoliai.

Projekto tikslas – padėti jaunimui integruotis į darbo rinką, paskatinti įgyti paklausias profesijas, taip pat motyvuoti nesėdėti vietoje, imti gyvenimą į savo rankas ir siekti užsibrėžtų tikslų. Visa tai padaryti projekto dalyviams padeda įvairių sričių specialistai: psichologai, teisininkai, verslo srities atstovai, taip pat koordinatoriai ir projekto veiklas organizuojantys teikėjai. Vienas iš jų – UAB „Žmogaus studijų centras“, kuris organizuoja išvažiuojamuosius seminarus, skirtus savęs įsivertinimui. Seminarų metu susitinka ir susipažįsta visi tuo pačiu metu projekte dalyvaujantys Šiaulių apskrities dalyviai: jie atlieka užduotis, ugdančias darbo komandoje gebėjimus, bendrauja su veiklas vedančiais psichologais ir, svarbiausia, įvertina projekte įgytas žinias, pasidalina įspūdžiais ir mintimis, kaip projektas prisidėjo prie pačių dalyvių gerovės kūrimo. Pasidomėjome, kaip Kelmės rajone poilsiavietėje ,,Sedula“, Radviliškio rajone esančiuose Rimuošės ir Jonaitiškių dvaruose vykusius seminarus vertina paslaugų teikėjas „Žmogaus studijų centras“, projekto koordinatoriai ir dalyviai.

Išvažiuojamuosiuose seminaruose su jaunimu dirbantis „Žmogaus studijų centro“ lektorius, doc. daktaras Tomas Butvilas nedvejodamas tvirtina, kad išvažiuojamieji seminarai su „Atrask save“ dalyviais – puikus patyrimas: „Susitikimai su jaunimu man, kaip lektoriui, leidžia pajausti „iš pirmų lūpų“, kaip ir kuo gyvena šiandien jaunas žmogus, su kokiais sunkumais susiduria ir kaip juos sprendžia. Daugeliu atveju dalyviai netgi suteikia tam tikro vidinio pastiprinimo ir savo asmeniniuose sprendimuose bei paieškose“. Pasak lektoriaus, nemažai jaunimo, nors ir sunkiai, bet mėgina tvirtintis darbo rinkoje pirmiausia siekdami tęsti pradėtus mokslus ar įgydami naujas specialybes, o tai išties motyvuoja nenuleisti rankų ir visuomet eiti pirmyn. Taip pat T. Butvilas džiaugiasi, kad leisdami laiką kartu su jaunimu kiti lektoriai ir jis pats kaskart tobulėja profesinėje srityje: turtėja vidiniais bendravimo resursais, buvimo komandoje ir mokėjimo prieiti prie kito asmens galimybėmis. Galiausiai lektorius priduria, kad seminarų metu visi susirinkę žmonės, įskaitant tiek lektorius, tiek dalyvius, mokosi kartu atrasti naujas galimybes ir jas paversti unikaliomis tikrovėmis savo artimiausioje aplinkoje.

Kelmės sk. koordinatorė Viktorija Jarašė sako, kad dauguma dalyvių džiaugiasi galimybe nepatiriant finansinių išlaidų papramogauti, praleisti laiką gražiose Šiaulių apskrities vietovėse, užmegzti naujas pažintis, turiningai praleisti laiką. Seminarų metu jaunuoliai mokosi savo silpnąsias savybes paversti stipriosiomis, lavina bendravimo įgūdžius, ieško alternatyvų, kaip galima realizuoti savo svajones. Pasak koordinatorės, kompetentingų ir įdomių lektorių dėka ne tik užsiėmimų metu, bet ir po jų susibūrimo vietose skamba juokas ir verda įvairios diskusijos, o dalyviai grįžta gerokai entuziastingiau nusiteikę ir papildę žinių bagažą.

Radviliškio skyriaus projekto dalyvė Laura Balinskienė džiaugiasi išvažiuojamojo seminaro lektoriais: „Jie visi labai malonūs ir šilti, bendraujantys bei juokauti mėgstantys žmonės“. Pasak merginos, lektorių skirtos komandinės užduotys išmokė užmegzti pokalbį su visiškai nepažįstamais žmonėmis, padėjo suprasti, kaip yra svarbu išklausyti kitus žmones ir paskatino nebijoti pačiam išsakyti savo nuomonę.

Šiaulių skyriaus projekto dalyvis Arminas Šimaitis pasakoja, kad į projektą „Atrask save“ atėjo nieko nesitikėdamas, tačiau liko maloniai nustebęs: „Paskaitos buvo pateiktos labai įdomiai ir išradingai, gavau daug naudingos informacijos iš kompetentingų dėstytojų, susipažinau su projekto dalyviais, su kuriais bendraujame ir dabar“. O štai išvažiuojamasis seminaras, pasak vaikino, suteikė galimybę apibendrinti įgytas žinias, kūrybingai įveikti užduotis, išmokė patirtį pritaikyti įvairiose situacijose. Jis nuoširdžiai dėkoja visiems lektoriams ir kartu išvažiuojamajame seminare dalyvavusiems projekto jaunuoliams.

Joniškio skyriaus projekto dalyvei Agnei Bubelytei išvažiuojamajame seminare ypač patiko darbas grupėse: „Tai buvo gera galimybė įvertinti save dirbant komandoje, sužinoti, kokį vaidmenį atlieku grupėje tarp skirtingų žmonių. Taip pat sužavėjo jaunatviškos lektorės, kurios lengvai rado kalbą su įvairiais jaunuoliais“. Negana to, jauna mergina teigia, kad jai buvo naudinga pakeisti aplinką, pamatyti kito rajono lankytiną vietą – Radviliškio rajone esantį Jonaitiškių dvarą.

Kita joniškietė, projekto dalyvė Simona Vaičiulytė taip patteigia esantipatenkinta projektu ir išvažiuojamuoju seminaru: „Seminaro metu su kitais dalyviais aktyviai leidome laiką gamtoje, darėme užduotis ir džiaugėmės gražiu oru. Mane maloniai nustebino humoro jausmo nestokojantys ir šilumą spinduliuojantys lektoriai, bendraujantis Radviliškio, Pakruojo, Šiaulių, Kelmės ir Akmenės jaunimas“. Pokalbio pabaigoje mergina džiugiai priduria: „Jeigu būtų galimybė vėl vykti į seminarą, net nedvejodama sutikčiau!“

Daugiau apie ESF ir JUI projektą „Atrask save“ galite sužinoti artimiausiuose Šiaulių teritorinės darbo biržos klientų aptarnavimo skyriuose:

Šiaulių skyriuje adresu – Tilžės g. 152, Šiauliai:
Simona Lunskienė (203 kab.), tel.: (8 41) 502 824, 8659 63941; el. p. Simona.Lunskiene@ldb.lt
Greta Kiverytė (203 kab.), tel.: (8 41) 502 824, 8659 64366; el. p. Greta.Kiveryte@ldb.lt
Živilė Žostautienė (402 kab.), tel.: (8 41) 430 962, 8659 64381; el. p. Zivile.Zostautiene@ldb.lt

Akmenės r. skyriuje adresu – Taigos g. 1, Naujoji Akmenė:
Vaiva Povilaitienė, tel.: (8 425) 56 906, 8659 64365; el. p. Vaiva.Povilaitiene@ldb.lt

Joniškio r. skyriuje adresu – Livonijos g. 19 A, Joniškis:
Laurita Marijauskienė, tel.: (8 426) 61099, 8659 63979; el. p. Laurita.Marijauskiene@ldb.lt

Kelmės r. skyriuje adresu – Žemaitės g. 24, Kelmė:
Viktorija Jarašė, tel.: (8 427) 54 274, 8659 63959; el. p. Viktorija.Jarase@ldb.lt

Pakruojo r. skyriuje adresu – Vytauto Didžiojo g. 94, Pakruojis:
Živilė Nemeikštytė, tel.: (8 421) 52 350, 8659 63955; el. p. Zivile.Nemeikstyte@ldb.lt

Radviliškio r. skyriuje adresu – A. Povyliaus g. 2, Radviliškis:
Germantė Jucevičiūtė-Kluczynska, tel.: (8 422) 50 122, 8659 63948; el. p. Germante.Juceviciute-Kluczynska@ldb.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite