Angle down Atgal

Iš senučių beveik 10 tūkst. eurų išviliojęs jaunuolis stos prieš teismą

27 metų mažeikiškis stos prieš teismą dėl kaltinimų iš keturių senolių išviliojus beveik 10 tūkstančių eurų.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Akmenės rajono policijos komisariato pareigūnai, metu nustatyta, kad keliolika kartų teistas mažeikiškis iš keturių garbaus amžiaus senolių išviliojo beveik 10 tūkstančių eurų. Jaunam vyrui trūko pinigų pragyventi, tad iš Alytaus pataisos namuose kalinčio pažįstamo gavęs pasiūlymą „lengvai užsidirbti“, M. K. sutiko, teigiama pranešime spaudai.

Kaltinamasis gaudavo užduotį apsilankyti nurodytų moterų namuose ir paimti iš jų sutartus pinigus. Iki jų paėmimo asmenys, atliekantys laisvės atėmimo bausmę, telefonu kalbėdavo ir prašydavo pinigų iš patiklių Akmenės rajono gyventojų.

Moterims dažniausiai būdavo prisistatoma policijos pareigūnu, tariamu anūku ar sūnumi bei pranešama apie artimojo padarytą nusikaltimą, kurio metu esą buvo sunkiai sužalota mergaitė. Skambinantysis įtikindavo moteris, kad nukentėjusios mergaitės tėvas prašo turtinės žalos atlyginimo, ir sutardavo, jog pramanytasis tėvas iš jos atvyks paimti pinigų.

Senolės susijaudindavo ir, nors skambinantysis keldavo įtarimų, jos patikėdavo sukurta istorija. M. K. atėjus į vienos iš nukentėjusiųjų namus, ji paklausė svečio, ar jis neapgaudinėja garbaus amžiaus moteriškės. Jam tai paneigus, pinigai atsidurdavo sukčiaus rankose.

Visi nusikaltimai buvo padaryti praėjusių metų rugpjūčio mėnesį. Iš vienos nukentėjusios buvo paimti net 5 tūkstančiai eurų.

Kaltinamasis šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmę už ankstesnius nusikaltimus. Jis savo kaltę pripažįsta.

Pagal Baudžiamąjį kodeksą už tokią veiką jis gali būti baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite