Angle down Atgal

Jaunųjų Utenos dailininkų paroda Seime

Tikriausiai daugelis uteniškių nelabai įsivaizduoja, kaip prasideda ir baigiasi miesto šventės, - iš snaudulio šeštadienio miestą budinanti baikerių kolona, prekeivių ir atrakcionų palapinių miesteliai, ilgi “Švyturio” stalai, gatvėmis žygiuojanti svečių ir mokinių kolona, aibė koncertų, naujos “Juventus” komandos pristatymas, vainikuojamas fejerverkų ir šokančio fontano spalvų žaismu.

Šiemetinės miesto šventės prologu tapo Seimo antrų rūmų galerijoje atidaroma Utenos Meno mokyklos Dailės skyriaus baigiamųjų darbų paroda, surengta Seimo nario Edmundo Pupinio iniciatyva. Baigiamuosius darbus į sostinę atvežė keramikos mokytojos Ilonos Bartkienės mokiniai, dailės mokytojų Daniaus Galiausko, Danutės Burbienės, Daniaus Galiausko ir Jūratės Mitalienės auklėtiniai, pertraukėlėse grojo Muzikos skyriaus auklėtiniai.

Pasiekti Vilnių nesudėtinga, visi sostinėje yra buvę nesuskaičiuojamą kiekį kartų, bet pabuvoti Seime, kuriame priimami Valstybei ir Tautai svarbūs įstatymai, nuo kurių priklauso ne tik artimojo laikotarpio problemų sprendimai bet ir perspektyva, teko tik nedaugeliui. Informacijos ir komunikacijos departamento darbuotoja svečiams aprodė veikiančias parodas, išsamiai pasakodama apie Seimo posėdžius ir komisijų darbą, nuvedė į Konstitucijos ir plenarinių posėdžių sales, Algirdo Mykolo Brazausko salę, kurioje jis dirbo išrinktas LR Prezidentu, Lietuvos laisvės gynėjų ir Vitražo galerijas. Ir visur aibės nuotraukų prisiminimui.

Kad šventei reikia ruoštis ilgai, pasakojo keramikos mokytoja Ilona Bartkienė:

- Keramikos paslapčių vaikai mokosi ketverius metus. Pagrindiniame ugdyme mokosi erdvinės plastikos. Antroje klasėje mokomasi skulptūros, trečioje ir ketvirtoje klasėje mokomasi keramikos paslapčių. Pirmus dvejus metus dirbama su įvairiomis medžiagomis, o paskutinius dvejus – tik su moliu. Pagal mokinių darbus patariu, ką pasirinkti. Vieni turi gebėjimų skulptūrai, yra vaikų nuo mažens gabių tapybai ir puikiai valdančių liniją, kitiems geriau sekasi dirbant su faktūra. Vyresnieji mokiniai patys jaučia, ką moka ir gali.

Pasirenkant baigiamųjų darbų temą leidžiama iš visų keturių metų kurso. Medžiagos įvairios: viela, popierius, metalas, medis ar molis. Suteikiama visiška laisvė. Mokytoja šioje situacijoje yra pagalbininkė ir padėjėja. Stebiu ir žiūriu, kaip orientuojasi, ką dirba ir kaip dirba ir kiek galiu padėti pagal galimybes. Kiekvienas darbus padaro nepriklausomai nuo gabumų, o pagal galimybes, kiek skiria dėmesio, energijos, laiko ir kiek motyvuoti darbo atlikimui.

Daug gabių mokyklos absolventų tęsė mokslus ir pasirinko kūrybinį kelią: Justinas Krasuckas, kuriantis portretiniame, figūratyviniame ir peizažo žanruose, tapytojos Aušra Žvinytė ir Vaiva Kazlauskaitė, Monika Malinauskaitė, grafikas, Lietuvos dailininkų sąjungos narys Linas Blažiūnas, restauratorių gildijos narė, pirmos kategorijos restauratorė Lina Katinaitė, Greta Silūnaitė.

Į susitikimą su jaunaisiais dailininkais atėję kraštiečių klubo „Indraja“ viceprezidentė Gražina Kadžytė, Seimo nariai Vytautas Juozapaitis, Mykolas Majauskas, Justas Džiugelis ir didelis Utenos draugas Antanas Vinkus negailėjo gražių palinkėjimų ir atsiliepimų, padrąsinančių linkėjimų kūryboje, kuratorius Edmundas Pupinis visiems dalyviams įteikė parodos Seime dalyvio liudijimus.

Konservatorių frakcijos pasitarimų salėje jaunųjų dailininkų laukė mini spaudos konferencija. Seimo nariai Edmundas Pupinis ir Vytautas Juozapaitis pasakojo apie parlamentarų darbo subtilybes, apie, Utenos regiono likimą, pertvarkant administracinį Lietuvos žemėlapį, apie artėjantį Utenos rajono savivaldybės mero ir Ekonomikos ir inovacijų ministro susitikimą dėl Utenos ekonominės zonos vystymo, palygino Seimo ir užsienio valstybių parlamentų darbo ypatumus Seimo nario padėjėjas ir Utenos rajono savivaldybės tarybos narys Mindaugas Ramelis apie kelią į politiką, darbą Seime ir Utenos rajono taryboje. Čia sužinojome paprastą tiesą: įstatymai negali būti geri – įstatymai turi būti teisingi. Net tie, priimami rinkiminės kompanijos metu, arba artėjant rinkimams.

Atsisveikinimui – kiekvienam po Seimo logotipu puoštą rašiklį, ir į kelionę. Juk šventė tik prasideda.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite