REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2019 m. Balandžio 8 d. 15:22

Jaunųjų muzikų portretai: Dovilė Kazonaitė

Šiauliai

Nuotr. aut. D. Metvejevo nuotr.

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


79041

Šiaulių kamerinėje salėje “Polifonija” – jaunosios kartos atlikėjai. Šį kartą - operos dainininkė Dovilė Kazonaitė. Tai visai neseniai, bet jau ryškiai Lietuvos muzikinėje padangėje sužibęs šviesulys. 2018 m. solistė pelnė „Metų operos vilties” titulą už Grafienės vaidmenį Johanno Strausso operetėje „Vienos kraujas“. D. Kazonaitė Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre yra atlikusi ne vieną vaidmenį: Anina G. Verdi operoje „Traviata“, Barbarinos bei Kerubino vaidmenis W. A. Mozarto operoje „Figaro vedybos“. Taip pat Marcelės vaidmenį A. Bražinsko muzikiniame spektaklyje „Žemės paukščiai“ su Valstybiniu dainų ir šokių ansambliu „Lietuva“.


Foto galerija:

5cab3a4f84978.jpg
5cab3a689e5bd.jpg

Dovile, esate gimusi ir augusi Klaipėdoje, ar tiesa, kad pajūryje gimę ir augę meno žmonės turi išskirtinį kūrybinį braižą?

Dažnai girdžiu sakant, kad iš Klaipėdos kilusios merginos labai gražios. Na, o dėl talento, tai gal tokiame teiginyje yra tiesos, nes savo muzikiniame kely sutinku nemažai kolegų, kurie kilę iš pajūrio arba iš Žemaitijos. Izraelyje, operos teatro gastrolių metu paaiškėjo, kad solistų grupė susideda beveik išimtinai iš žemaičių, pamario krašto žmonių.

Jūs pati baigėte Eduardo Balsio menų gimnaziją. Ar tiesa, kad mokiniai, baigę menų gimnazijas, neturi kito pasirinkimo, kaip tik stoti į menų akademijas?

Manau, visada visi turi pasirinkimą. Tikrai ne visi baigę stojo į dailės ar muzikos akademijas Vilniuje, galima sakyti tik vienetai, nes jau vaikystėje paaiškėja, kad muzikanto, menininko kelias reikalauja daug darbo kantrybės ir talento.

2018-taisiais metais gavote apdovanojimą „Operos viltis“. Viename interviu šį apdovanojimą palyginote su geltonuoju diržu, tačiau pažadėjote siekti juodojo operos diržo. Ar per praėjusiuosius metus jaučiatės palypėjusi profesionalumo link?

Supratau, kad siekiant juodojo diržo reikės dirbti dar šimteriopai daugiau nei iki šiol. Esu tam nusiteikusi, tačiau pasikeitus operos teatro valdžiai, pasikeitė ir mano tobulėjimo situacija. Deja, vėl viskas prasideda nuo pradžių - perklausos, pasiruošimai ir profesinio indėlio argumentacija.

Koks jūsų kūrybinis santykis su Čiurlionio kvartetu?

Labai džiugu, kad esu kviečiama koncertuoti su nacionalinės filharmonijos kolektyvais. Mano nuomone, tai aukščiausia muzikantų lyga Lietuvoje. Su „Čiurlionio“ kvartetu esame pažįstami dar nuo mano studijų laikų. Tikrai jaučiame vieni kitiems muzikinę simpatiją. Jeigu kviečia – vadinasi, esi geras atlikėjas.

Koncertinėje programoje „Gaivus klasikos gurkšnis“ klausytojai galės girdėti tiek lietuvių kompozitorių muzikos, tiek užsienio kompozitorių kūrybos. Ar turite savo mylimiausią kompozitorių?

Klasika (šiuo atveju) - mūsų šiame koncerte atliekamų kūrinių apibendrintas pavadinimas. Vienos klasikų - Mozarto, Haydno šiame koncerte neatliksime, nors iš tiesų Mozartas yra mano mylimiausias kompozitorius. Girdėsite nemažai lietuviškos klasikinės muzikos. Man yra ypatingai svarbu dainuoti gimtaja kalba, nes jaučiu didesnį ryšį su publika, taip pat iš meilės savo kalbai, šaliai, negaliu nei vieno koncerto apseiti be lietuviško kūrinio. Be muzikos kūrinių, koncerte bus ir edukacinis elementas: kvarteto narys Gediminas Dačinskas savo puikia iškalba “įveda” klausytoją į atliekamą kūrinį ir visada sudomina įvairiausiom filosofinėm įžvalgom, kurias tikrai naudinga ir įdomu išgirsti.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA