Sportas2020 m. Rugsėjo 8 d. 12:55

Jaunųjų Kauno rajono rankininkų triumfas

144956

Kauno rajono sporto mokyklos rankininkų triumfu baigėsi 2020 m. Lietuvos jaunučių rankinio čempionatas, kuriame aukso medaliais pasipuošė ir vaikinai, ir merginos.

Finalo ketverto varžybos praėjusį savaitgalį vyko Garliavoje. Pusfinalio rungtynėse Kauno rajono rankininkės (trenerė Ernesta Žilienė) 28:17 nugalėjo Vilniaus SM „Tauras“ antrąją komandą.
Kitą dieną finale garliavietės susitiko su pirmąja sostinės sporto mokyklos „Tauras“ ekipa. Lygi kova vyko tik rungtynių pradžioje, vėliau išryškėjo jaunųjų Kauno rajono rankininkių pranašumas, kurios laimėjo pirmąjį kėlinį 16:9, o rungtynes baigė dviženkliu skirtumu 33:23.
Kauno rajono merginoms buvo įteikta čempionių taurė, jos buvo apdovanotos aukso medaliais. Į simbolinį čempionato septynetą išrinkta rezultatyviausia žaidėja garliavietė Kamilė Rupeikaitė ir dar keturios Kauno rajono sporto mokyklos auklėtinės: Eva Ceinoriūtė, Aušra Balažentytė, Gintė Jurkevičiūtė ir Marija Čelpačenko, o geriausia Kauno rajono komandoje pripažinta Agnė Petravičiūtė.
Trečią vietą iškovojo Vilniaus SM „Tauro-2“ ekipa, kuri mažajame finale 29:14 (15:4) pranoko Tauragės rankininkes.
Nuo merginų neatsiliko ir Kauno rajono sporto mokyklos vaikinai (trenerė Laima Bernatavičiūtė-Baranauskienė). Iš viso Lietuvos jaunučių vaikinų rankinio čempionate dalyvavo 20 komandų. Kauno rajono rankininkai pusfinalyje susitiko su Eišiškių A.Ratkevičiaus sporto mokyklos auklėtiniais ir nugalėjo juos 35:26.
Finalo susitikime trenerės L. Bernatavičiūtės-Baranauskienės auklėtinių laukė Panevėžio rankininkai, kurie pusfinalyje po atkaklios kovos 31:29 įveikė Varėnos sportininkus.
Rungtynės dėl aukso buvo labai atkaklios, netrūko įdomios kovos ir net raudonų kortelių. Pirmas kėlinys baigėsi minimaliu garliaviškių pranašumu 9:8. Atkakli kova vyko ir antrajame kėlinyje, kuriame Kauno rajono rankininkams pavyko palaužti stiprius panevežiečius ir iškovoti čempionų vardus 20:18.
Į simbolinę rinktinę pateko keturi garliaviškiai: Ignas Maciulevičius, Dominykas Sveikauskas, Povilas Varaškevičius ir Tomas Boguševičius. Geriausio komandos žaidėjo prizą pelnė Nojus Lukoševičius.