Angle down Atgal

Jaunosios kraštietės debiutinė knyga pristatyta gimtinėje

Birželio 11 dieną Joniškio raudonojoje sinagogoje kraštietė Rūta Činčytė-Vyšniauskienė kartu su vyru Jonu pristatė savo debiutinę knygelę „Vandenynas ir Žaliamėlė“. Renginyje dalyvavo Joniškio rajono savivaldybės mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė, savivaldybės tarybos narė Vilija Bartašienė, savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Erika Šivickaitė.

Kad knyga išvystų dienos šviesą, jos leidybai buvo renkama finansinė parama. Prie knygos leidybos prisidėjo R. Činčytės-Vyšniauskienės draugai, kolegos, bendraminčiai, kiti poetinio žodžio mylėtojai ir Joniškio rajono savivaldybė. Iš Joniškio rajono savivaldybės biudžeto buvo skirta 480 eurų. Knygos autorė rajono savivaldybei padovanojo 40 knygos „Vandenynas ir Žaliamėlė“ vienetų. Dar spaustuvės dažais kvepianti knyga bus puiki Joniškio krašto reprezentacija.

„Vandenynas ir Žaliamėlė“ – poetinė, simbolinė, mitologinė sakmė-giesmė, kurią gieda Žaliamėlė Paukštė. Ši giesmė tyvuliuoja mūsų pirmapradžiuose vandenyse. Įžvalgesnis skaitytojas kūrinyje aptiks intertekstus iš lietuvių ir indoeuropiečių mitologijos, tautosakos, muzikinio folkloro. Sakė skirta ne tik suaugusiems. Ją gali skaityti ir vaikai.

Knygos pristatymo metu skambėjo pačios autorės atliekamos archajiškos lietuvių liaudies dainos, Joniškio kultūros centro folkloro ansamblio „Kupars“ (vadovė Rita Kipšaitė-Balčiūnienė) sutartinės. Renginio pabaigoje knygos autorė R. Činčytė-Vyšniauskienė sutartinių dainuoti pakvietė ir knygos pristatyme dalyvavusius joniškiečius.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite