Angle down Atgal

Jaunos mamos automobilį vagys aplaupė be gailesčio: skaudu ne tik jai, bet ir vaikui

Kėdainių mieste įvykdytas įžūlus nusikaltimas – vagys aplaupė gatvėje stovėjusį jaunai mamai priklausantį BMW automobilį. Negana to, ilgapirščiai šeimininkavo ir automobilio viduje, išieškota net vaistinėlė.

Apvogtoji atskleidė visas nelaimės aplinkybes ir viliasi, kad prie šio nusikaltimo išaiškinimo prisidės ir neabejingi piliečiai.

Pastebėjo ryte

Kad apvogtas Aušros gatvėje stovėjęs lengvasis automobilis, pastebėta trečiadienio ryte, apie 07.55 val.

Automobilio savininkė pastebėjo, kad nuo automobilio „BMW 520“ pavogti žibintai, akumuliatorius, sugadinta durų spynelė. Pirminiais duomenimis, padaryta turtinė žala siekia 1 tūkst. 300 eurų.

Dėl vagystės Kėdainių rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Atskleidė aplinkybes

„Rinkos aikštei“ pavyko susisiekti su apvogtąja.

Paaiškėjo, kad vagys apvogė jauną mamą, kuri svajonių automobilį įsigijo vos prieš metus. Apvogtoji atskleidė visas nelaimės aplinkybes ir viliasi, kad prie šio nusikaltimo išaiškinimo prisidės ir neabejingi piliečiai.

„Mašiną paskutinį kartą mačiau dar sveiką antradienį apie 17 val.

Trečiadienį ryte su mergaite labai skubėjome į polikliniką. Turėjome važiuoti su mašina, bet pakilusi į kalną, kur stovėjo mašina, pamačiau, kad nėra priekinių žibintų.

Abi su mergaite apsiverkėm, mergaitę išvis ištiko isterija“, – pirmąsias vagystės akimirkas pasakojo Liepų alėjoje gyvenanti Agnė.

Susisiekė su pareigūnais

Moteris pasimetė, mat turėjo skubėti su vaiku į polikliniką. Beskubėdama apie įvykį ji informavo policijos pareigūnus.

„Kadangi tą akimirką pagalvojau, kad vis tiek nieko nepadarysiu ir užtruks, kol atvažiuos pareigūnai, nusprendžiau pėstute eiti į polikliniką. Eidama paskambinau pagalbos numeriu 112, informavau apie įvykį ir pasakiau, kad prie mašinos būsiu už valandos“, – dėstė moteris.

Numestos rogutės

Netrukus moteris susitiko su policijos pareigūnais.

Atvykus jiems paaiškėjo, kad pavogti ne tik priekiniai žibintai, bet vagys šeimininkavo ir automobilio viduje.

„Už valandos susitikom su pareigūnu ir pareigūne prie mašinos. Ir tik po kokių 15 minučių pastebėjome, kad mašina atrakinta, nėra galinių žibintų ir akumuliatoriaus.

Mergaitės rogutes laikiau bagažinėje, tai jos buvo numestos nuo mašinos už kokių 3 metrų. Abi su mergaite vėl apsiverkėm“, – susijaudinusi kalbėjo nuo vagių nukentėjusi jauna mama.

Tyrinėjo vaistinėlę

Paaiškėjo, kad vagys į automobilį pateko sugadinę durų spynelę. Negana to, jie pasinaudojo ir automobilyje rastu įrankiu.

„Tie brudai pasinaudojo mano sekatoriumi, kuris gulėjo bagažinėje po dangčiu, buvo įdėtas į pakuotę. Pareigūnai nustatė, kad vagys vairuotojo durelių spynelę pragręžė ir taip įlindo į mašiną. Tiesa, jie net vaistinėlėje knaisiojosi, kažko ieškojo“, – prisiminė Agnė.

Nuostoliai – dideli

Jaunai mamai vagių padaryti nuostoliai yra itin dideli. Automobilis nebuvo draustas kasko draudimu, tad visas pavogtas detales moteris turės pirkti savo lėšomis.

„Vagys pavogė priekinius „Xenon“ žibintus, galinius „Led“ žibintus ir akumuliatorių.

Mes neprarandame vilties, tikime pareigūnais, bet prašome ir visuomenės pagalbos. Jei ką matėte – praneškite policijai. Būčiau dėkinga už bet kokią informaciją“, – pagalbos į kraštiečius kreipėsi Agnė.

Daugiau dėmesio saugumui

Tuo metu policijos pareigūnai pataria gyventojams daugiau dėmesio skirti savo automobilių saugumui.

Patariama automobilius nakčiai statyti garaže ir įjungti signalizaciją, o jei tokios galimybės nėra,  automobilį reikėtų palikti gerai apšviestoje vietoje.

Gera apsaugos priemonė yra vaizdo stebėjimo kameros – jei esate jas įsirengę, jų fiksavimo zonoje statykite ne tik savo automobilį, leiskite tai padaryti ir kaimynui, kurio kieme kamerų nėra. Sutarus su kaimynais ir gavus jų sutikimus, galima padidinti kamerų stebėjimo lauką, kad matytųsi ir kaimyno kiemas.

Visada būtina automobilį užrakinti, net laikant jį garaže ar nuosavame kieme, taip pat nepalikti nerakintų vartų.

Net ir trumpam viešose vietose palikdami automobilį, jo salone ar bagažinėje nepalikite vertingų daiktų bei dokumentų – jie paprastai suvilioja ilgapirščius.

Turtą patariama drausti – tai padeda išvengti ar bent sumažinti nuostolius.
Pareigūnai ragina būti pilietiškais – stebėti aplinką, paraginti tai daryti ir daugiau laiko namuose praleidžiančius kaimynus.

Pastebėjus įtartinus asmenis ar automobilius, stengtis užfiksuoti kuo daugiau detalių, galinčių padėti juos identifikuoti ir visada pranešti policijai telefonu 112.

Daugiau naujienų apie Kėdainių rajoną skaitykite www.rinkosaikste.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite