Angle down Atgal

Jaunimui bus sudaromos papildomos galimybės savanoriauti užsienyje

Pirmadienį Europos Sąjungos Švietimo, kultūros ir jaunimo taryboje Briuselyje susitarta dėl naujų Europos Komisijos iniciatyvų, skirtų jaunimui stiprinti ir solidarumui skatinti.

Pasak posėdyje dalyvavusio socialinės apsaugos ir darbo viceministro Eitvydo Bingelio, tai prasmingas žingsnis, siekiant stiprinti jaunimo savanorišką veiklą, didinti užimtumą ir įsitraukimą į darbo rinką.

„Visuomenės, ir ypač jaunosios kartos, vieningumas sparčiai besikeičiančioje ir įvairius iššūkius išgyvenančioje Europoje yra esminis, siekiant taikos, socialiai laimingos ir ekonomiškai aprūpinusios bendruomenės”, - sakė E. Bingelis.

Viceministras E. Bingelis taip pat pabrėžė, kad svarbu užtikrinti, jog sėkmingai veikiančių Erasmus+ programos švietimo ir mokymo dalių finansavimas nebūtų mažinamas.

„Kalbėdami su užaugusia vadinamąja „Erasmus karta” matome, kad Erasmus+ programos švietimo ir mokymo veikloms paklausa ir pridėtinė vertė yra labai didelė. Todėl manome, kad yra būtina stiprinti, o ne silpninti didelę pridėtinę vertę turinčias programos dalis”, - akcentavo viceministras.

Naujosios iniciatyvos tikslas - stiprinti jaunuolių ir organizacijų dalyvavimą kokybiškoje solidarumo veikloje, prieinamoje visiems. Europos solidarumo korpuso idėja yra stiprinti sanglaudą, puoselėti Europos visuomenės solidarumą ir pasiekti, kad iki 2020 m. prie Europos solidarumo korpuso veiklų prisijungtų 100 000 jaunų europiečių.

Savanoriškos veiklos projektai sustiprins ir išplės esamą Europos savanoriškos tarnybos programą, kuri yra finansuojama pagal programą „Erasmus +”. Europos solidarumo korpusas rems jaunuolius, kurie nuo 2 iki 12 mėnesių savanoriaus kitoje Europos Sąjungos šalyje. Profesinės veiklos srityje jaunimui bus suteikiama darbo, mokomosios arba gamybinės praktikos įvairiuose sektoriuose galimybė, vykdant solidarumo veiklą.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite