Jaunimo muzikos festivalis „Šiauliai gyvai“ tęsiasi kartu su atlikėja Egle Sirvydyte

Šiauliai
Eglė Sirvydytė. Fot. Algirdas Bakas.
Jolita Kirkilaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

2021 m. birželio 17 d., ketvirtadienį, Fotografijos muziejaus stogo terasoje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) vyks trečiasis Jaunimo muzikos festivalio „Šiauliai gyvai“ koncertas. Dienos metu kūrybines dirbtuves pradedantiesiems kūrėjams ves atlikėja ir kompozitorė Eglė Sirvydytė. Vakaro koncerte pasirodys: Kamilė Inčiūratė, Klara., When I'm Sober, grupė „Lizdas“, Eglė Sirvydytė. Renginys nemokamas.

Viena iš Jaunimo muzikos festivalio „Šiauliai gyvai“ sudedamųjų dalių – kūrybinės dirbuvės. Prieš vakaro koncertus, profesionalūs atlikėjai dalijasi savo patirtimi su janaisiais kūrėjais. Birželį jau įvyko jaunimo susitikimai su grupės „Colours of Bubbles“ nariais ir Sauliumi Urbonavičiumi-Samu. Ketvirtadienį atlikėja, kompozitorė ir psichologė Eglė Sirvydytė ketina su susirinkusiais pasidalinti žiniomis iš būtent tos erdvės, kur susitinka muzika, kūryba ir žmogaus vidinis pasaulis, psichologija. Atlikėja kalbės apie drąsą būti savimi, pasitikėjimą ir pratimus bei technikas padedančias šiame kelyje.

Kaip pastebi E. Sirvydytė, dažnai jaunimui įdomi tema – scenos baimė, tačiau tikėtina, kad dalyviai turės ir daugiau klausimų, tad dirbtuvėse paliekama ir laisvė aptarti jaunimą dominančias temas. „Svarbiausia, bet kurioje srityje pradedančiam jaunam žmogui jausti širdies vedimą ir džiaugsmą. Jei visgi daugiau baimės, nerimo, kritikos, tada tas potencialas ir talentas, kuris duotas lieka pumpuro stadijoje. Kartais abejonės rodo, kad kelias ne tas. O kartais tas abejones ir baimes reikia mokėti įveikti, nes kelias tas, svarbu juo keliauti pirmyn“, – pasakoja E. Sirvidytė, kuri jaunimui linki domėtis vidinio pasaulio harmonijos principais, pažinti save ir supantį pasaulį.

Vakaro koncerte pasirodys jaunieji, jau patyrę ir profsionalūs atlikėjai. Susipažinkime:

 

19 val. Eglė Sirvydytė

Praėjusiais metais atlikėja, kompozitorė, dainų autorė Eglė Sirvidytė išleido albumą „Oh My Beloved“ ir pakeitė sceninį vardą į Purnamasi Yogamaya. Nors dėl pandemijos atlikėja dar viešai nekoncertavo, ji karantino metu dainavo kasdien, o dabar džiaugiasi turėdama galimybę susitikti su klausytojais. „Šie karantino metai buvo labiau turtėjimo (daug mokymosi, praktikų, jogos, patirčių). O jau kai viduj turtų pakankamai daug, tada tai konvertuojasi į muziką”, – pasakoja E.  Sirvydytė. Atlikėja užsimena, kad šiuo metu kartu su kitais kūrybiniais darbais (muzika kino filmui) gimsta ir naujos dainos. Ant Fotografijos muziejaus stogo atlikėja kvies publiką padainuoti kartu.

19.30 val. grupė „Lizdas“

„Visi nariai mokosi Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje, tad taip ir susiklostė, kad pasivadinome sutrumpinta forma“, – paklaustas apie pavadinimo reikšmę pasakoja grupės vadovas Evaldas Vaikasas. Nors visi grupės nariai yra baigę muzikos mokyklas ir kartu koncertavę anksčiau, į grupę jie susibūrė tik pieš mėnesį. Ketvirtadienį scenoje išvysime: Jutą Butkevičiūtę (vokalas), Roką Šmatavičių (gitara), Kristupą Miškinį (bosinė gitara), Gabrielių Verdingą (būgnai), Evaldą Vaikasą (klavišiniai).

Per šį koncertą prie grupės prisijungs buvusi Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokinė Miglė Jacynaitė, kuri yra plačiau žinoma, kaip televizijos projekto „Lietuvos balsas“ finalo dalyvė.

Taip pat išvysime šiaulietę Miglę Koveraitę, kartu su dainininku Gabrieliu Vageliu dalyvavusią televizijos projekte „Dainuok su manim“. „Bandysime Fotografijos muziejuje susirinkusius klausytojus sužavėti švelniais ir lyriniais kūriniais“, – pasakoja E. Vaikasas.

20 val. When I'm Sober

Šis pavadinimas – sceninis vardas, kurį pasirinko Šiauliuose 11 klasėje besimokanti kuršėniškė Dorotė. Nors dabar mergina drąsiai teigia, kad jos ateitis – muzika, taip buvo ne visada. Nuo mažų dienų ją lydėjo iššūkiai, kurie trukdė pilnai įsitraukti į muzikos pasaulį ir juo mėgautis. Būdama 11 metų ji sukūrė pirmąją savo dainą, kuri tuo metu padėjo išreikšti emocijas, susikaupusias dėl patyčių.

Visgi su muzika susijęs lūžis įvyko dar paauglystėje – Dorotė įsigijo ukulėlę, pirmąją gitarą ir pasinėrė į kūrybą, įsiklausydama tik savo širdies. „Muzika yra būdas sukrauti visas savo asmenybės puses į vieną vietą, neišskiriant nei vienos“, – pasakoja mergina, pabrėždama, kad muzika jai leidžia būti savimi ir išreikšti mintis, kurias kitu atveju būtų sunku išsakyti.

Dalyvaudama Jaunimo muzikos festivalio „Šiauliai gyvai“ kūrybinėse dirbtuvėse mergina dainavo Sauliui Urbonavičiui-Samui ir parodė stipriasias savo balso puses. „Dirbtuvės atvėrė akis, kaip turėčiau reaguoti streso metu ir, kad džiaugsmas gyvenimu bei saviraiškos formos yra daug svarbiau, nei bandymas įtikti kitiems“, – dalijasi Dorotė.

20.30 val. Kamilė Inčiūraitė

Mergina gimė ir užaugo Šiauliuose, grodama pianinu, atrado gitarą, kuri ją lydi iki šiol. Atlikėja rašyti dainas pradėjo dar būdama gimnazistė, tačiau, jos, kaip suaugusios kūrėjos etapas, prasidėjo Vokietijoje. Gyvendama Berlyne atlikėja parašė porą angliškų dainų. „Dabar jų atsiradimą sieju su vienatve, kurią pajutau ten atsikrausčiusi, šis jausmas mane supažindino ir su Berlyno gatvės muzikantais“, – prisimena atlikėja, atskleisdama, kad šie gatvės pasirodymai ją džiugino ir paskatino pačią groti gatvėje.

Kamilės kūrybą sunku įdėti į rėmus, ją galima pavadinti angliškąja dainuojamąja poezija, turinčia indie, folk ir pop elementų. Atlikėją įkvėpia jos išgyvenimai, žodžių žaismai, nesąmoningai besimanifestuojančios temos. Nors muzika Kamilei yra daug daugiau nei hobis, ji ką tik baigė ir programavimo studijas.

Ant Fotografijos muziejaus stogo klausytojai išgirs angliškąją jos kūrybą, atsiremiančią į meilės, vidinių išgyvenimų bei kritiško žvilgsnio į visuomenę temas.

21 val. Klara.

Sceniniu vardu Klara. pasivadinusi Gintarė Juknaitė eiles pradėjo rašyti dar pradinėje mokykloje, būdama vyresnė ji paėmė į rankas gitarą ir jau kūrė dainas. Savo kūrybiniame kelyje ji sutiko kitus muzikantus ir, nors kartais groja viena, dažniausiai pasirodo su jais.

Ketvirtadienį susirinkusieji ant išgirs visą komandą: Gintarė Juknaitė (vokalas, klavišiniai), Kipras Čėsna (būgnai), Nedas Latovinas (saksofonas), Tomas Stonys (bosinė gitara), Aidas Tamulevičius (el. gitara). „Studija, kurioje repetuojame yra viena mėgstamiausių mano vietų pasaulyje, nes ten būdama žinau, kad tuoj nutikas kažkas gero, be to, susitinku su grupe, kuriuos jau galiu vadinti savo antrąja šeima“, – pasakoja mergina.

2020-ieji daugeliui buvo sąstingio metai, tačiau ne Klarai. Šis laikas atlikėjai tapo lūžio metais: įrašytas debiutinis albumas „Dinozauro atodūsis“, pakeistas sceninis vardas, nufilmuotas vaizdo klipas, atrastas savitas muzikos stilius.

Ant muziejaus stogo grupė atliks šiek tiek dainų iš debiutinio albumo bei kelias iš būsimo, kuris žada būti daug energingesnis ir aštresnis.

 

Festivalis vyksta birželio 3, 10, 17, 25 d. 19 val. Programa skelbiama „Šiauliai gyvai“ facebook puslapyje, www.fotomuziejus.lt. Koncertų vedėjai Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktoriai: Severinas Norgaila ir Aidas Matutis. Pertraukų metu mušamaisiais improvizuoja „Būgnų ratas“ ir Šiaulių kultūros centro perkusijos studija.

Organizatorius – VšĮ Sielai. Partneris – Fotografijos muziejus. Informacinis rėmėjas – žiniasklaidos grupė „Etaplius“. Draugai: „Garsas LT“, „Gubernijos“ duonos gira, „Saulės dukros“. Projektą dalinai remia: Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė.