„Jaunimo linijos“ direktorė Greta Laukaitienė: „Laiku ištartas šiltas žodis gali išgelbėti gyvybę“

Vilnius
Budintis Budėtojas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Velykų sekmadienį, kai prie margučiais papuošto stalo rinksis šeimos, artimieji, laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėja Kristina Rimienė kartu su „Jaunimo linijos“ direktore Greta Laukaitiene kvies pasikalbėti apie tuos, kurie šalia, tačiau kartais būna užmiršti ir neišklausyti.

Jau 28–erius metus skaičiuojanti psichologinės pagalbos „Jaunimo linija“ vienija apie 300 savanorių, trijuose padaliniuose neatlygintinai teikiančių emocinę pagalbą tiems, kuriems jos labiausiai reikia. Juk ne kiekvienas išdrįsta atverti savo sielą net artimiausiems žmonėms, tad anoniminis pokalbis telefonu ar virtualus susirašinėjimas su atsakingai paruoštu savanoriu gali ne tik nuimti susikaupusią įtampą, bet ir išgelbėti gyvybę.

Atsakingas savanorystės kelias

Laidos vedėja K. Rimienė domėsis, kaip tokiam atsakingam darbui – padėti kitam – parengiami savanoriai, juk jiems tenka milžiniškas krūvis: vien per praėjusius metus psichologinės pagalbos linija sulaukė beveik 43 tūkstančių skambučių. Taip pat be galo svarbus ir paties savanorio psichologinis pasirengimas padėti kitam – suprasti skambinančiojo emociją ir nepanirti kartu su juo į tamsą.

G. Laukaitienė atskleis, kad kelias iki savanorio, teikiančio pagalbą telefonu, nėra lengvas ir paprastas. Jis ne tik turi praeiti pradinius pokalbius, bet ir įveikti 4 mėnesių intensyvius kursus, kuriuose bus mokomas teikti emocinę pagalbą. Tuomet būsimasis savanoris stebi jau atsiliepiančiųjų į skambučius veiklą ir tik tada, kai yra visiškai pasirengęs, įgyja teisę sėsti prie telefono.

Pokalbiai gydo

„Pokalbis gydo. Mūsų savanoriai yra pasirengę suteikti tą gydomąjį pokalbį ir paklausti tinkamų klausimų, pajausti tą emociją, kurią jaučia skambinantysis“, – kalbės laidos viešnia, kuri, paklausta apie dažniausias jaunimo problemas, neslėps, kad tai – santykiai. „Esame atlikę tyrimą: beveik 30 proc. besikreipiančiųjų problemų susijusios su santykiais. Tiek su tėvais, tiek su broliais, seserimis, labai aktualu – su draugais ir, žinoma, su antrąja puse. Tai didelis skaudulys tarp jaunimo“.

Žmonėms, anot laidos vedėjos K. Rimienės pašnekovės, vis dar gėda kalbėtis apie savo jausmus, o užsidarymas savyje gali sukelti minčių apie savęs žalojimą, savižudybę – tokių skambučių linijoje yra net apie 10 procentų. Tai – didelis skaičius. „Jaunimo linijos“ direktorė pastebės, kad nors savižudybių skaičius Lietuvoje mažėja, vis dėlto šioje srityje dar yra labai daug ką nuveikti, o psichologinės pagalbos linija gali tapti kryžkelėje atsidūrusiam žmogui tikru išsigelbėjimu.

Visi skambinantys į „Jaunimo liniją“ išsaugo savo anonimiškumą, jų pokalbiai neįrašinėjami, telefono numeris, iš kurio skambinama, nerodomas, tad laidos viešnia paragins nebijoti skambinti telefonu 8 800 28888 – linijos savanoriai priima kiekvieną tokį, koks jis yra. O kartu problemas įveikti juk kur kas lengviau.

Pavasario simbolis – floristinis margutis

Laidos rubrikoje „Floristinis desertas“ vedėja K. Rimienė nustebins laidos žiūrovus išties ypatinga puošmena – floristiniu margučiu. Šis laidos vedėjos rankose gimsiantis margutis taps puikia galimybe estetikos gurmanams, kurie šv. Velykoms ieško išskirtinių ir originalių sprendimų. Toks kiaušinis – sukurtas iš nuostabių gėlių ir žalumos, papuoštų bet kuriuos namus, tad nepraleiskite progos ir pamatykite savo akimis, kaip prisišaukti pavasarį į savo namus.