Angle down Atgal

Jaunimo dienoje – priminimas apie sveikatos svarbą

Rugsėjo 2-ąją Kuršėnuose buvo minima tarptautinė jaunimo diena. Šiais metais renginys buvo ypač gausus veiklomis ir dalyviais, nors oras nebuvo pasiruošęs lepinti. Iniciatyvos plėtoti šią tradiciją ėmėsi jauni žmonės, kuriuos palaikė ir palydėjo Šiaulių rajono jaunimo reikalų koordinatorė, atviras Šiaulių rajono jaunimo centras, Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Šiaulių policijos bendruomenės pareigūnai ir kt. Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras taip pat prisijungė organizuojant šią puikią iniciatyvą bei atvyko į šventę su įvairia vaizdine medžiaga prietaisais ir dovanėlėmis dalyviams.

Sveikatos palapinėje visi norintys galėjo pamatuoti savo gyvybinę plaučių talpą. Spirometrija – plaučių funkcijos tyrimas, kurio metu matuojamas maksimaliai įkvėpusio žmogaus iškvepiamo oro tūris ir greitis. Taip pat jaunimas specialiuoju „Pico Smokelyzer Simple Co“ aparatu galėjo patikrinti iškvepiamo anglies monoksido kiekį plaučiuose bei padiskutuoti apie rūkymo žalą ir metimo galimybes. Visi norintys galėjo išbandyti girtumą imituojančius akinius. Užsidėjus juos, matomi vaizdai, imituojantys neblaivaus žmogaus būseną, sutrinka koordinacija bei pusiausvyra. Akiniai sukelia realų apsvaigimo pojūtį, sutrikusią rankų, kojų koordinaciją ir prislopintą motoriką. Ši priemonė – puiki alkoholio vartojimo prevencija. Visi be išimties norėjo hidrauliniu rankos dinamometru pamatuoti izometrinę plaštakos griebimo jėgą ir mesti sau iššūkį su fizinio aktyvumo kubu. Dalyviai noriai diskutavo apie sveiką mitybą, fizinį aktyvumą, žalingus įpročius ir lėtines neinfekcines ligas. Kadangi vaikų burnos ligų epidemiologinė situacija pastaruoju metu blogėja, visuomenės sveikatos specialistės jaunimui priminė ir pagrindines burnos bei dantų higienos rekomendacijas. Biuro atstovės teikė informaciją bei vaizdinę medžiagą, susijusią su kai kurių priklausomybių žalingu poveikiu žmogaus kūnui, priminė pirmosios pagalbos principus. Dalyviai galėjo išbandyti kaip teikti pagalbą užspringusiajam, t. y. kaip gelbėti žmogaus gyvybę. Visi šventės dalyviai drąsiai dalyvavo viktorinose „Ką žinau apie sveikatą“ bei „Esu saugus kelyje“ ir nei vienas iš jų neliko be atminimo dovanėlės.

Savo ruožtu norime padėkoti pagrindiniams šventės organizatoriams bei dalyviams ir linkime užtikrinto staro į naujus mokslo metus!

Informaciją apie Šiaulių r. sav. visuomenės sveikatos biuro organizuojamus nemokamus sveikatos renginius ir konkursus galite rasti tinklapyje www.siauliurvsb.lt, „Facebook“ paskyroje (@siauliurvsb), Šiaulių r. sav. internetinėje svetainėje, rubrikoje „Gyventojams“ – „Visuomenės sveikatos biuras“, www.kursenai.lt skiltyje „Sveikata“, savaitraštyje „Kuršėnų krašto žinios“, tinklapyje www.etaplius.lt, laikraštyje „Šiaulių kraštas“ ir viešuosiuose rajono skelbimams skirtose vietose.

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Skaistė Grigytė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite