Angle down Atgal

Jaunimo darbuotojų projektas „Youth worker 4.0“

2019 m. gegužės 8–14 dienomis Varėnos, Šilalės, Alytaus rajonų ir Šiaulių miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatoriai dalyvavo Nacionalinės jaunimo koordinatorių asociacijos (NJRKA) projekto „Youth worker 4.0“ (jaunimo darbuotojas 4.0) mokymuose, kurie vyko Vizėjaus mieste (Portugalijoje). Projekto vadovas „Appjuventude“ – Portugalijos jaunimo darbuotojų asociacija. Projekte dalyvavo po 4 atstovus iš Portugalijos, Graikijos, Italijos, Lenkijos ir Lietuvos.

Projekto tikslas – pateikti informaciją ir žinias apie skaitmenines priemones, kurios būtų naudojamos kasdieniame darbe su jaunais žmonėmis, pasidalyti gerąja patirtimi, įvertinti darbo su jaunimu ypatybes šalyse partnerėse.
Mokymų metu suteikta informacijos apie ES šalyse naudojamas skaitmenines priemones, aptartos Europos Komisijos parengtos skaitmeninio darbo su jaunimu gairės, pristatytos konkrečios praktikos, dalyviai galėjo išbandyti įrankius (Apps‘us), naudingus jų kasdieniam darbui, ir reflektuoti apie jaunimo darbuotojų vaidmenį skaitmeniniame pasaulyje.

Gegužės 10 d. apsilankyta Fundauno (Fundão) miesto savivaldybėje. Vizito metu mero pavaduotojas pasidalijo gerąja patirtimi, kaip pritraukti aukščiausiosios kvalifikacijos IT specialistus dirbti ir gyventi šiame mieste. Aplankyta erdvė – laboratorija „Fab Lab Aldeias do Xisto“, programavimo studija „Code Academy“ ir Fundauno verslo centras, pristatyta socialinė programa, skatinanti vaikų ir jaunų žmonių, priklausančių labiausiai pažeidžiamoms socialinėms ir ekonominėms grupėms socialinę įtrauktį.

Gegužės 13 d. aplankyta Estarežos (Estarreja) savivaldybė. Miesto meras supažindino dalyvius su miestelyje veikiančiomis jaunimo organizacijomis ir jų darbuotojais, veiklos specifika, įgyvendinamais kultūros projektais.
Projekto metu pristatyta Lietuva, nacionalinio ir vietos lygmens jaunimo politika, gerosios praktikos pavyzdžiai mūsų šalyje, naudojant skaitmenines programas darbui su jaunimu, ir mus atstovauti siuntusi organizacija – Nacionalinė jaunimo koordinatorių asociacija (NJRKA).

Šilutės rajono savivaldybė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite